Rusza Budżet Obywatelski w Gminie Żukowo

Autor: nadesłane

Już od dziś do 29 kwietnia można zgłaszać pomysły do Budżetu Obywatelskiego Gminy Żukowo!
Budżet Obywatelski to publiczne pieniądze, o których przeznaczeniu zadecydują mieszkańcy. Nie są to dodatkowe środki, lecz konkretne kwoty będące częścią budżetu gminy. W tym roku do dyspozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego jest 750 tys. złotych.
Dla sołectwa Chwaszczyno do wykorzystanie jest kwota 40 927 zł Oprócz puli dla sołectwa projekt można złożyć w puli ogólnogminnej w wysokości 150 tyś. zł na projekty obejmujące swoim zasięgiem minimum dwa sołectwa lub skierowane do wszystkich mieszkańców Gminy.
Projekt może złożyć każdy mieszkaniec Gminy, bez względu na wiek!!!
W przypadku, gdy wnioskodawcą jest osobą małoletnia do formularza wniosku należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego na zgłoszenie projektu.
Nie ma natomiast wymogu załączania listy poparcia pod projektem. O tym, który projekt będzie zrealizowany zdecydują mieszkańcy w głosowaniu. Udział w budżecie obywatelskim dzieci i młodzieży i ich rodziców to najprostsza forma uczenia postaw prospołecznych.

Zachęcamy do zgłaszania pomysłów przez dostępną stronę internetową: https://zukowo.budzet-obywatelski.org

Na stronie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasad budżetu obywatelskiego w Gminie Żukowo, harmonogram budżetu obywatelskiego, przykładowe koszty realizacji projektów, numery kontaktowe do pracowników urzędu gminy, którzy odpowiedzą na wątpliwości.

rys. źródło zukowo.budzet-obywatelski.org

Źródło: Rada Sołecka Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.