Chwaszczyno solidarne z Ukrainkami i Ukraińcami

Autor: Sołtys Chwaszczyna wraz z Radą Sołecką i radnymi z Chwaszczyna

Nigdy więcej wojny! To zawołanie zna każdy Pomorzanin i Polak. Niestety z dnia na dzień przekonaliśmy się, że wolność nie jest dana raz na zawsze, a świadomość kolejnej wojny w Europie budzi uzasadnione przerażenie. Jesteśmy świadkami zbrodniczej i podstępnej napaści Rosji na Ukrainę, napaści jaką można przyrównać do tych znanych z II Wojny Światowej, w której nasz Gdańsk odegrał szczególną rolę. W najszerszy możliwy sposób potępiamy wojenne działania Rosji i jej sojuszników w Ukrainie. Wyrażamy nadzieję, że demokratyczne państwa Europy i reszty Świata nie pozostawią Ukrainy osamotnionej, podobnie jak osamotniona była Polska we wrześniu 1939 r. Wzywamy do udzielenia Ukrainie wszelkiej niezbędnej pomocy!
Wyrażamy solidarność z wszystkimi Ukrainkami i Ukraińcami w tej ogromnej indywidualnej i zbiorowej tragedii. Zapewniamy o naszym wsparciu wszystkich naszych ukraińskich Sąsiadów z Chwaszczyna i Gminy Żukowo, którzy w napięciu i strachu oczekują wieści o swoich bliskich i znajomych w Ukrainie.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców z Chwaszczyna oraz z Gminy Żukowo o gotowość w niesieniu pomocy, której zakres i formę poznamy w najbliższych dniach. Nie pozostawajmy obojętni! Odważnie, uporządkowanie i konsekwentnie wspierajmy obywateli Ukrainy.
Razem dla wolnej i niepodległej Ukrainy!
Razem dla bezpiecznej Polski, Europy i Świata!
Aleksandra Nosel- Sołtys Chwaszczyna wraz z Radą Sołecką
Jolanta Wiercińska – Radna RM w Żukowie
Jacek Fopke – Radny RM w Żukowie

Źródło: FB Rada Sołecka Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.