Rozbudowa strażnicy OSP w Chwaszczynie w 2013


W sobotę 02 marca 2013 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP w Chwaszczynie. Członkowie naszej jednostki wraz z zaproszonymi gośćmi omówili tego dnia działalność prowadzoną w roku ubiegłym, jak również poczynili plany dotyczące roku bieżącego.


OSP w Chwaszczynie gościła przedstawicieli władz samorządowych i strażackich. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęli między innymi:

  • Jerzy Żurawicz – Burmistrz Gminy Żukowo
  • Adam Okrój – Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie
  • Stanisław Groth – Radny Rady Miejskiej w Żukowie
  • Zbigniew Lidzbarski – Radny Rady Miejskiej w Żukowie
  • Piotr Fikus – Radny Rady Powiatu Kartuskiego
  • Gerard Barsowski – Sołtys Chwaszczyna
  • Druh Edmund Kwidziński – Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kartuzach
  • Druh Franciszek Bisewski – Członek Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Żukowie, Prezes Zarządu OSP w Miszewie


W trakcie zebrania omówiono działalność ratowniczo-gaśniczą oraz gospodarkę finansową naszej jednostki w roku 2012, jak również przedstawiono główne założenia do realizacji w roku 2013. Sprawozdanie z działalności przedstawił druh Ludwik Secke, sprawozdanie finansowe przedstawił druh Tadeusz Reclaf, zaś sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił druh Karol Dampc. Po złożeniu sprawozdań, członkowie OSP w Chwaszczynie jednogłośnie podjęli uchwałę w przedmiocie udzielenia Zarządowi OSP w Chwaszczynie absolutorium za jego pracę w okresie sprawozdawczym. Dalsza część zebrania poświęcona była omawianiu spraw z zakresu bieżącego funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych.


Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach st. bryg. inż. Edmund Kwidziński dokonał uroczystego przekazania na rzecz OSP w Chwaszczynie sprzętu służącego do neutralizacji skażenia środowiska naturalnego przy zdarzeniach drogowych. Sprzęt ten zakupiony został ze środków Związku OSP RP oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za kwotę prawie 30.000,00zł. W skład pozyskanego sprzętu wchodzą m.in. pochłaniacz paliw, olejów i sorbentów (zasada działania jak specjalistyczny odkurzacz przemysłowy), sześć kompletów umundurowania bojowego (ubrania specjalne, hełmy i kominiarki), komplet flar oświetleniowych (światło diodowe, zasilanie akumulatorowe), pałki świetlne do kierowania ruchem (o zmiennej barwie czerwony/zielony) oraz przenośny znak drogowy. Komendant skierował przy tym do obecnych na sali strażaków słowa wdzięczności za trud podjęty w pełnionej służbie, jak również słowa uznania za wzorowe jej wykonywanie.


Znakomite wieści przygotowali także włodarze naszej gminy odnosząc się do najważniejszej kwestii dalszego rozwoju tutejszej jednostki. Burmistrz Gminy Żukowo Pan Jerzy Żurawicz zapewnił, iż rozbudowa strażnicy OSP w Chwaszczynie o drugi garaż i pomieszczenie magazynowe, zrealizowana zostanie z całą pewnością w roku 2013, co w następstwie pozwoli na pozyskanie drugiego samochodu ratowniczego już w roku 2014. Obie te informacje przyjęte zostały przez wszystkich zgromadzonych z ogromnym entuzjazmem!


W związku z powyższym w trakcie zebrania podjęto decyzję, iż środki pieniężne uzyskiwane z tytułu akcji „1% podatku dla OSP w Chwaszczynie” przeznaczane będą odtąd w całości na zakup i doposażenie drugiego samochodu ratowniczego. Prosimy wszystkie osoby dobrej woli o wsparcie tej inicjatywy, jak również o jak najszersze jej rozpropagowanie. Niech to będzie nasze wspólne dzieło!

www.ospchwaszczyno.pl


walne-zgromadzenie-osp-chwaszczyno-1


walne-zgromadzenie-osp-chwaszczyno-3


walne-zgromadzenie-osp-chwaszczyno-4

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.