REQUIEM Bernarda Stielera ponownie w pomorskich świątyniach

 

Pół roku po premierze 12-częściowego dzieła poznańskiego kompozytora 4 chóry Rady Chórów Kaszubskich pod dyrekcją prof. Przemysława Stanisławskiego ponownie zaśpiewają Mszę Żałobną napisaną po śmierci papieża Jana Pawła II.

 

Pomorską premierę wykonania REQUIEM Bernarda Stielera mogliśmy usłyszeć 28 marca br. w nowobudującym się kościele w Chwaszczynie. Trudu przygotowania podjęły się 4 chóry Rady Chórów Kaszubskich: „Lutnia” z Luzina, „Pięciolinia” z Lini, „Morzanie” z Dębogórza i „Strzelenka” z Tuchomia. Pieczę nad chórami sprawuje prof. Przemysław Stanisławski. Kolejne wykonania zabrzmiały w Lini, Luzinie, Pierwoszynie, w Gdyni-Śródmieściu i Szemudzie.

 

Tym razem chórzyści zaśpiewają:

 

– w niedzielę 11 października w Gdańsku-Osowie w parafii p.w. św. Polikarpa podczas Mszy Świętej o godz. 18:00
– w niedzielę 18 października w Gdyni-Wielkim Kacku w parafii p.w. św. Wawrzyńca po Mszy Świętej o godz. 18:00.

 

Wszystkich, którzy jeszcze nie słyszeli wykonania REQUIEM Bernarda Stielera przez 100-osobowy chór oraz tych, którzy pragną jeszcze raz wysłuchać Mszy Żałobnej, zapraszamy na koncerty.

 

requiem 1

 

requiem 2

 

requiem 3

 

requiem 4

 

requiem 5

 

requiem 6

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.