Relacja z Mistrzostw Świata w Karate Shotokan WSKA

Za nami największa impreza Karate w Polsce. Mistrzostwa Świata Karate Shotokan w Bielsko-Białej w dniach 3-4 października zgromadziła aż 733 osoby z 14 reprezentacji. Polska wystawiła jedną z najliczniejszych ekip, bo aż 76 osób, a w tym aż 4 z Klubu Sportowego Gokken.

Dzięki świetnej organizacja zawodów, doświadczonym sędziom oraz wysokim poziomie zawodniczym była to jedna z najlepszych imprez karate. Przez dwa dni zmagań Polscy zawodnicy zdobyli 16 medali, co uplasowało nas na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Nasi zawodnicy Sara, Dominika, Filip oraz Dominik pokazali naprawdę świetny poziom. Zabrakło szczęścia w konkurencjach indywidualnych, bo tylko Dominika Groth zdobyła 3 miejsce w kumite młodziczek. Reszta wykazała się w walkach drużynowych.

Sara wraz z koleżankami z kadry (Borys Izabelą, Bystrowska Weroniką oraz Harast Kingą) zdobyły 3 miejsce, ulegając drużynie z USA. Filip wraz z Dominikiem oraz kolegami z kadry (Bartoszewskim Łukaszem i Gębką Maciejem) zajęli 2 miejsce, przegrywając z drużyną z Rosji. Warto nadmienić, że Filip wykał się i wystartował w konkurencji drużynowej wyższej i wraz z Boguszewskim Maciejem, Chojnowskim Michałem, Ołowskim Szymonem zajął 3 miejsce.

Należy dodać, że zawodnicy z Klubu Sportowego Gokken przywieźli najwięcej medali z kadry! To był naprawdę dobry występ naszej drużyny, zwłaszcza, że coraz więcej zawodników z Klubu Gokken otrzymuje powołania na tak wielkie imprezy.

Jak zwykle nie zwalniamy tempa, bo już za tydzień Polish Open – również w Bielsko-Białej. Worek medali już się rozsypał, teraz liczymy na więcej.