Remont ul. Oliwskiej w Chwaszczynie. Czy wszystko jest wykonywane poprawnie?

 

Na naszą skrzynkę kontaktową dostalismy e-mail od zaniepokojonego czytelnika Pana Łukasza, który ma wątpliwości co do prawidłowości przebiegu remontu ulicy Oliwskiej w Chwaszczynie (od centrum Chwaszczyna do granic Gdańska)

 

Główne zastrzeżenia jakie zgłosił czytelnik to:

 
– nawierzchnia w pewnych miejscach jest nierówna, czuć wyboje,

– obsuwanie się nałożonej już powierzchni – widoczne są wzdłużne spękania, rozwarstwienia i częściowe oderwania asfaltu,

– zdarto tylko część starej nawierzchni, część utwardzono metodą ręcznych zagęszczarek w stopniu minimalnym,

 

Czytelnik obawia się kolejnego łatania drogi po zimie.

 

W związku z powyższymi wątpliwościami przesłaliśmy treść listu do wykonawcy – firmy SKANSKA, która zajmuje się m.in. odnową nawierzchni Drogi Wojewódzkiej nr 218 – ul. Oliwska (od centrum Chwaszczyna do granic Gdańska), oczyszczeniem i odtworzeniem rowów, odnową i odtworzeniem poboczy, odnową nawierzchni istniejących zjazdów, oczyszczeniem i odnową istniejących przepustów oraz odtworzeniem istniejącego oznakowania poziomego i pionowego.

 

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy odpowiedź od Pani Patrycji Wilińskiej, zajmującej się komunikacją zewnętrzną w firmie Skanska, która uspokaja i informuje, że „Wszystkie prace realizowane w ramach tego kontaktu są prowadzone zgodnie z projektem„.

 

Z treści nadesłanej odpowiedzi można również dowiedzieć się, że obecnie prowadzone są prace związane z wykonaniem warstwy wiążącej nawierzchni. Po tym czasie wykonana zostanie ostatnia, trzecia warstwa – tzw. warstwa ścieralna.

 

Zgodnie z treścią zamówienia przetargowego termin realizacji przewidziany jest do 14.11.2014 r.

 

remont-oliwska-chwaszczyno-2

 

remont-oliwska-chwaszczyno-1

 

remont-oliwska-chwaszczyno-3

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.