Dotacje na inwestycje związane z ochroną środowiska

 

Burmistrz Gminy Żukowo informuje, że corocznie przyjmowane są wnioski właścicieli prywatnych nieruchomości, zlokalizowanych na terenie Gminy Żukowo, o udzielenie dotacji na następujące inwestycje związane z ochroną środowiska:

 

1. wymianę pokryć dachowych i elewacji wykonanych z materiałów zawierających azbest,


2. modernizację wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach/lokalach mieszkalnych, polegającą na zastąpieniu kotłów opalanych węglem lub koksem, kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą lub źródłami wykorzystującymi energię odnawialną (pompy ciepła, kolektory słoneczne).

 

W przypadku usuwania materiałów zawierających azbest, dotacji nie podlegają koszty związane z zakupem i montażem nowego pokrycia dachowego. Dla zadań związanych z modernizacją źródeł ogrzewania, dotacja nie obejmuje wykonania instalacji grzewczej w nowo wybudowanych budynkach/lokalach mieszkalnych, wykonania przyłączy do linii gazowych, montażu kominków ani modernizacji źródeł niskoemisyjnych.

 

Wnioseko udzielenie dotacji na inwestycje, o których mowa, należy złożyć w roku poprzedzającym planowane zadanie. Dotacje nie dotyczą zadań rozpoczętych ani zakończonych, co oznacza, że do czasu podpisania umowy pomiędzy właścicielem nieruchomości i Burmistrzem Gminy w Żukowie, nie można demontować pokrycia azbestowego ani pieca, który podlegać będzie modernizacji.

 

Informacje o procedurze ubiegania się o dotację, w tym formularz wniosku, dostępny jest w Zespole Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Żukowo p. 38, nr tel. 58 685 83 48, bądź na stronie internetowej Urzędu www.bip.zukowo.pl w zakładce katalog spraw – ochrona środowiska.

 

Nabór wniosków o udzielenie dotacji dla zadań planowanych na rok 2015, prowadzony będzie w drugim półroczu bieżącego roku.Ogłoszenie o możliwości składania wniosków, podane zostanie do publicznej wiadomości, poprzez umieszczenie na tablicy ogłoszeniowej, na stronie internetowej Urzędu oraz przesłanie sołtysom.

 

Burmistrz
Jerzy Żurawicz

 

źródło: zukowo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.