Relacja ze spotkania komitetu mieszkańców ulic Polna i Rewerenda


{module do-reklamy-intertekst|none}W miniony poniedziałek 10 września uczestniczyliśmy w zebraniu komitetu mieszkańców ulic Polnej i Rewerendy znajdujących się w północnej części Chwaszczyna, czyli w rejonie Koloni (Nétbùszu). Spotkanie prowadził przewodniczący komitetu Jacek Fopke. Było to zebranie podsumowujące okres od powstania komitetu do chwili obecnej. Przedstawiono również plany na kolejny rok.


W spotkaniu oprócz członków komitetu uczestniczyli sołtys Gerard Barsowski, sekretarz Rady Sołeckiej Mirosław Nowak oraz Wiesław Pisalski mieszkaniec ulicy Kaszubska Droga. Okres od powstania komitetu czyli dnia 29 marca bieżącego roku był okresem wytężonej pracy na polu społecznym dla jego członków. Udało się załatwić wiele spraw. Powstało nowe przejście dla pieszych do przystanku w kierunku Gdyni przy DK 20 na wysokości masztu telewizyjnego. W okolicy przejścia ustawiono znaki ograniczające prędkość do 50 km/h, skrzyżowanie z drogą podporządkowaną oraz pionowy i poziomy znak przejście dla pieszych. W ciągu ulicy Rewerenda wycięte zostały przydrożne krzaki, uprzątnięte zostało otoczenie drogi z śmieci.


Dzięki determinacji grupy mieszkańców, Rady Sołeckiej oraz wsparciu znajdujących się przy ulicy Rewerenda firm udało się zakupić ponad 1160 sztuk płyt Yomb. Rada Sołecka „na zachętę” przekazała 500 sztuk płyt, K&L Inwestycje sp. z o. o. 250 sztuk, Przedsiębiorstwo Usług Ogrodniczych Malwa 250 sztuk. Dwie osoby prywatne zakupiły odpowiednio 100 i 60 sztuk płyt. Jak okazuje się zakupione płyty w ilości 1160 sztuk wystarczą na utwardzenie 250 mb drogi. Pozwoli to na dalsze utwardzenie ulicy Rewerenda od skrzyżowania z Polną w kierunku DK 20. Według obliczeń członków komitetu należy utwardzić jeszcze około 50 m drogi, aby zabezpieczyć jej najgorszy odcinek. Szacunkowy koszt zakupu płyt dla odcinka 50 m w ilości 270 płyt, to około 11.000 zł. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców komitet rozpoczął zbiórkę pieniędzy na utwardzenie dalszego odcinka ulicy Rewerenda. W tym celu członkowie komitetu zbierają po 300 zł od rodzin i osób zainteresowanych poprawą stanu technicznego drogi.


Na przyszły rok komitet zaplanował dokończenie utwardzania płytami Yomb ulicy Rewerenda oraz założenie na niej progów spowalniających tzw. śpiących policjantów. Skrzyżowanie dróg Polna i Rewerenda ma zostać odpowiednio oznakowane i ma stać się skrzyżowaniem równorzędnym. Nawierzchnia ulicy Polnej ma zostać poprawiona, a skarpy w lesie na ulicy Rewerenda mają zostać zniwelowane, na wiosnę ma być również zorganizowana zbiórka śmieci. Komitet chce również wystąpić o oświetlenie części Polnej i Rewerendy.


W skład zarządu komitetu wchodzą: Jacek Fopke – przewodniczący, Joanna Gutowska, Arkadiusz Obiegły, Wojciech Freiberg, Robert Rybiński i Jarosław Wysocki.

 

Wojciech Albecki


Spotanie-komietetu-na-Nytbuszu-Chwaszczyno-09-2012-1


Spotanie-komietetu-na-Nytbuszu-Chwaszczyno-09-2012-2


Spotanie-komietetu-na-Nytbuszu-Chwaszczyno-09-2012-3


Spotanie-komietetu-na-Nytbuszu-Chwaszczyno-09-2012-4{module Autor-Wojciech-Albecki|none}{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.