Relacja ze spotkania integracyjnego dwóch sołectw: Tuchomia i Miszewa. „pływanie na byle czym” (2013r.)

15 września br. na terenie „Dworku Oleńka” w Tuchomiu odbyło się spotkanie integracyjne dwóch sołectw: Tuchomia i Miszewa. Główną atrakcją imprezy był konkurs pt.: „pływanie na byle czym”. Wystarczyło mieć ciekawy pomysł na pojazd wodny, przywieźć go i zwodować (jednostka musiała utrzymać się na wodzie). Jury brało pod uwagę również ogólny wizerunek i strój załogi. Pomysły były niesamowite – od starej łodzi podwodnej przybyłej z Rosji po piękne tratwy z Hawai. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia.

 

 

Jednak po długich debatach ustalono klasyfikację:

I miejsce – załoga CCCP – nagroda 500zł

II miejsce – „Pływające pole” – nagroda 200zł

III miejsce – „Tuchomski Neptun” – zestaw kosmetyków

III miejsce – „Aloha” – zestaw kosmetyków

Niezależnie publiczność również brała udział w głosowaniu i za najlepszą uznała jednostkę „Pływające pole”, II miejsce „Król Julian”, III miejsce „Aloha”.

Po zmaganiach na wodzie odbywały się liczne konkursy, zabawy i występy artystyczne. Można było usłyszeć różnego rodzaju muzykę, począwszy od kaszubskich piosenek wykonywanych przez zespół dziecięcy „Mulki”, po rock, rap jak i stare, nieprzemijające szlagiery Presleya.

Największym zainteresowaniem jednak cieszył się mecz piłki nożnej pomiędzy paniami z KGW Tuchom i KGW Miszewo. Takiego meczu pełnego oddania i zaangażowania kibice dawno nie widzieli. I chociaż liczyła się wspólna zabawa, a nie wynik, to każda bramka nagrodzona została gorącymi brawami.

 

Spotkanie piłkarskie zakończyło się rezultatem 3-2 i wygraną pań z Tuchomia. Impreza została uznana przez uczestników za jedno z najlepszych wydarzeń ostatnich czasów, a organizatorzy planują ją wpisać w swój kalendarz imprez jako cykliczną. Życzymy udanych pomysłów w przyszłym roku!

 

Ewa Grot
KGW Tuchom

 

plywanie-na-byle-czym-tuchom-2013-1

 

plywanie-na-byle-czym-tuchom-2013-2

 

plywanie-na-byle-czym-tuchom-2013-3

 

plywanie-na-byle-czym-tuchom-2013-4

 

plywanie-na-byle-czym-tuchom-2013-5

 

plywanie-na-byle-czym-tuchom-2013-6

 

plywanie-na-byle-czym-tuchom-2013-7

 

plywanie-na-byle-czym-tuchom-2013-9

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.