Relacja z V Festynu Kaszubskiego w Chwaszczynie

 

 

W dniu 31 sierpnia obył się V Festyn Kaszubski zorganizowany przez Radę Sołecką i ZKP. W tym roku nastąpiła zmiana lokalizacji festynu, który miał miejsce na polanie w lesie nieopodal ul. Wąskiej w Chwaszczynie. Program choć nieco skromniejszy niż w ubiegłym roku przyciągnął więcej ludzi niż poprzednio. Niestety pogoda nieco popsuła szyki.

 

 

Festyn został jak co roku otwarty przez sołtysa Chwaszczyna Gerarda Barsowskiego o godzinie 14, a trwał niemal do 23. Początkowo było ciepło i słonecznie, lecz około 17 zaczął padać deszcz. Nie był na tyle intensywny, aby wystraszyć uczestników.

 

Do udanych należy zaliczyć podpatrzone w Tuchomku przeciąganie liny oraz przepychanie okrągłego balotu słomy.

W konkurencji przeciągania liny początkowo wydawało się, że gospodarzom przypadnie laur zwycięstwa. Jednakże sąsiedni Tuchom pokazał na co go stać i ostatecznie zwyciężyło sołectwo Tuchom.

 

Konkurencja turlania balotu słomy odbywała się na czas, którą również wygrała drużyna z Tuchomia.

 

Swoje stoiska mieli na festynie: KGW Chwaszczyno, RS Chwaszczyno, Kaszubska Agencja Artystyczna z Chwaszczyna, Dworek Oleńka z Tuchomia oraz autor tego artykułu.

 

Niewątpliwie do udanych należy zaliczyć wybór nowego miejsca na lokalizację festynu. Było dużo miejsca na zaparkowanie samochodu jak również przestrzeń na sam festyn jest o wiele większa. Co prawda zmiana miejsca może powodowała trudności z jego odnalezieniem, ale gdy już zabawa się rozkręciła można było tam łatwo trafić kierując się na dobiegające jej odgłosy.

 

Wojciech Albecki

 

 

{gallery}2014/2014-09{/gallery}

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.