Radni w Żukowie ślubowali i wybrali przewodniczącego i trzech zastępców.

 

 

1 grudnia zebrała się nowa Rada Miejska w Żukowie, która podczas pierwszej sesji złożyła uroczyste ślubowanie. Pierwszą część obrad prowadził najstarszy wiekiem radny Jerzy Formela.

 

Następnie odbyły się wybory przewodniczącego rady i jego trzech zastępców. Przewodniczącym jednogłośnie został wybrany Witold Szmidtke.

 

Nowością jest zmiana statutu rady, gdzie zamiast dwóch, teraz będzie trzech wiceprzewodniczących, którymi zostali wybrani: Albin Bychowski, Waldemar Dampc, Marek Wiśniewski.

 

Aby nie zwiększać kosztów utrzymania rady, dotychczasowe uposażenie dwóch wiceprzewodniczących teraz ma zostać podzielone na trzech.

 

nowa-rada-miejska-3-W-Szmidtke-fot-expresskaszubski
Nowy przewodniczący RM – Witold Szmidtke. fot. expresskaszubski.pl/M. Dzienisz

 

nowa-rada-miejska-Miroslaw-Nowak-fot-expresskaszubski
Radny z Chwaszczyna Mirosław Nowak,  fot. expresskaszubski.pl/M. Dzienisz

 

zukowo-sesja-pierwsza-jacek-fopke-fot-expresskaszubski
Radny z Chwaszczyna Jacek Fopke,  fot. expresskaszubski.pl/M. Dzienisz

 

źródło fot. expresskaszubski.pl/M. Dzienisz

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.