Awaria sieci wodociągowej w Chwaszczynie ul. Mickiewicza


 

W dniu 30 listopada na ul. Mickiewicza w pobliżu starej plebani doszło do rozszczelnienia wodociągu. Ekipa techniczna Zakładu Usług Komunalnych awarię usunęła, ale dziś tj. 1 grudnia kilka metrów dalej doszło do kolejnego uszkodzenia. Obecnie druga już z kolei nieszczelność została naprawiona i przeprowadzane jest płukanie sieci wodociągowej na końcówkach odcinków.

 

Jak powiedział nam Marcin Wroński z ZUK Glincz przyczyną awarii jest wiek oraz rodzaj wykonanego wodociągu. Wodociąg w ul. Mickiewicza wykonany jest z mieszanki azbestowo -cementowej i w tego typu wodociągach jest to normalne, że często dochodzi do rozszczelnień. Przyczyną uszkodzenia sieci nie był mróz, ale wiek i rodzaj materiału z jakiego wykonany jest wodociąg. Żywotność rurociągów azbestwo- cementowych nie jest zbyt duża i sieć ta wymaga pilnej wymiany. ZUK Glincz wielokrotnie zgłaszał do UG Żukowo potrzebę budowy nowego wodociągu, lecz bez skutku – mówił nam pracownik ZUK Glincz Marcin Wroński.

 

Miejmy nadzieję, że nowy burmistrz już wkrótce przystąpi do budowy ulic Mickiewicza, Żeromskiego i przyległych, a dzięki temu za pewien czas mieszkańcy tej części Chwaszczyna będą mieli normalny wodociąg, a co za tym idzie lepszej jakości wodę.

 

Pytany przez naszą redakcję przedstawiciel działu utrzymania sieci ZUK Glincz Marcin Wroński o to kiedy po przeprowadzonej naprawie sieci zostanie przywrócona do poprzedniego stanu nawierzchnia ulicy w miejscu awarii stwierdził, że: najpierw grunt musi trochę zleżeć i muszą odpuścić mrozy. Jeśli prognozy się sprawdzą i mróz odpuści w środę – czwartek, to po niedzieli przystąpimy do naprawy nawierzchni.

 

Wojciech Albecki

 

fot. Karol Krefta

20141201 100819

 

20141201 101017

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.