Rada Kaszubskich Chórów. Podsumowanie 2010


Wieczorem, 28 października w sali wejherowskiego starostwa korzystając z przychylności starosty Józefa Reszke-  spotkała się Rada Chórów
Kaszubskich.

 

Obecni byli: Wanda Krause i Przemysław Stanisławski (Morzanie) z Pierwoszyna, Sławomir Bronk (Discantus) z Gowidlina, Andrzej Kass (Kameralny św. Wojciecha) z Redy, Ilona Kowalczyk i Jadwiga Warmbier (Nadolanie) z Nadola, Anna Łukasik i Franciszek Cieślak (Jubileum) z Żelistrzewa, Ryszard Nalepka (Harmonia) z Wejherowa, Marzena Graczyk i Paweł Bach (Rumianie) z Rumi, Henryk Gleinert i Kazimierz Hirsz (Harmonia) z Żukowa oraz Janina Kobiela, Zygmunt Brzeziński i Tomasz Fopke (Lutnia) z Luzina.
Posiedzenie otworzył prezes RKCH Tomasz Fopke, który po powitaniu obecnych przedstawił program spotkania. Program przyjęto. Następnie
dokonano podsumowania tegorocznej działalnosci Rady.
– 23 kwietnia odbyła się sesja Rady w Wejherowie,
– 13 maja śpiewacy RKCH spotkali się na wspólnej próbie w Wejherowie,
– 16 i 30 maja- śpiewacy RKCH zapewnili po kaszubsku oprawę muzyczną
odpustów na Górach Kalwaryjskich w Wejherowie,
– 20 czerwca chóry wzięły udział w sztandarowej imprezie RKCH – Zjeździe Kaszubskich Śpiewaków w Chwaszczynie/ Tuchomku.
– Ponadto RKCH czterokrotnie uczestniczyła w organizacji (jury), bądź fudowała nagrody za najlepsze wykonanie utworów w języku kaszubskim podczas festiwali i konkursów w: Luzinie (Kaszëbsczé Spiéwë), Kielnie (wielkopostne), Szemudzie (kolędy) oraz Rumi (religijne).
Obecni zrelacjonowali tegoroczne działania poszczególnych chórów- członków Rady. Wystosowane zostały zaproszenia, m.in na: Festiwal Kolęd
Kaszubskich w Pierwoszynie, 27-29 grudnia br. oraz jubileusze: 90 lat żukowskiej Harmoni- 6 listopada br. i 90 lat wejherowskiej „Harmoni”- 28 grudnia br. Przyjęto plan pracy w roku 2011. Do działań tegorocznych dodano udział w uroczystościach odpustowych w Swarzewie. W drodze losowania wyłoniono przyszłorocznego organizatora Zjazdu Kaszubskich Śpiewaków. Będzie to Chór „Rumianie” z Rumi.
Następnie przeprowadzono dyskusję na temat realizacji celów regulaminowych Rady, w której uczestniczyli m.in. P. Stanisławski, M. Graczyk, I. Kowalczyk, R. Nalepka, A. Kass oraz T. Fopke. Na tym spotkanie zakończono.
Protokółował niezastąpiony Zygmunt Brzeziński.

nadesłane przez: Tomasza Fopke

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.