Punkt Szczepień Powszechnych w Żukowie już działa!

Autor: UG Żukowo

W dniu 12 maja 2021 r. Bogdan Łapa – Starosta Kartuski, Dariusz Banaszak – Dyrektor Centrum Medycznego św. Łukasza i Tomasz Szymkowiak – Zastępca Burmistrza Gminy Żukowo dokonali oficjalnego otwarcia punktu szczepień powszechnych w Żukowie. To pierwszy taki punkt w powiecie kartuskim, drugi będzie działał w drugiej połowie maja br. w Szpitalu Powiatowym w Kartuzach.

Organizatorem punktu jest Powiat Kartuski na polecenie Wojewody Pomorskiego i Centrum Medyczne św. Łukasza w Kiełpinie, jednakże bez współpracy z Gminą Żukowo powołanie punktu nie byłoby możliwe. Gmina udostępniła remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, w której siedzibę ma także Centrum Zarządzania Kryzysowego i codziennie stacjonują dwie karetki pogotowia. Remiza to miejsce, które doskonale wpisywało się w wytyczne Ministerstwa Zdrowia. Obiekt jest przestronny, z wieloma możliwościami podziału na strefy i jest dostosowany dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Gmina zapewniła odpowiedni sprzęt i systemy do działania punktu (sprzęt komputerowy, łącze internetowe, łącze telefoniczne, wyposażenie biurowe, leżanki), a nawet lodówki do przechowywania szczepionek. Zorganizowała także żołnierzy Marynarki Wojennej i WOT, którzy wspierać będą punkt w zakresie kierowania ruchem pacjentów.

Ideą punktów szczepień powszechnych jest wyszczepianie więcej osób niż w punktach populacyjnych. Punkty te są dedykowane szczególnie dla osób, które nie mają wątpliwości co do swojego stanu zdrowia. Punkt w Żukowie przeszedł pozytywną kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia co do wymagań bezpieczeństwa sanitarnego i zdrowotnego. Planuje się, że w ciągu jednego tygodnia szczepionych będzie tu około 1000 osób. Za proces szczepień i zapewnienie kadry medycznej odpowiedzialne jest Centrum Medyczne św. Łukasza w Kiełpinie. Przez cały czas w punkcie nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa ratownik medyczny.

 

Planuje się, aby punkt działał od poniedziałku do soboty, ale ze względu na ograniczone dostawy szczepionek do końca maja punkt będzie działał od środy do piątku, a w czerwcu od poniedziałku do piątku. Punkt będzie czynny w godzinach od 10:00 do 18:00, a jeżeli otrzyma dużą liczbę szczepionek także w soboty od 8:00 do 13:00.

Osoby, które przyjeżdżają do punktu samochodami prosi się o parkowanie po drugiej stronie ulicy. Jest to ważne, gdyż nie można blokować wyjazdu dla wozów strażackich i karetek. Osoby, które mają problemy w poruszaniu się będą wpuszczane na parking bezpośrednio przy remizie strażackiej.

(Załączamy mapkę jak dojechać i gdzie zaparkować przy Punkcie Powszechnych Szczepień w Żukowie.)

Do punktu można się zarejestrować przez całodobową i bezpłatną infolinię 989, elektronicznie przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl, przez wysłanie sms o treści „Szczepimy Się” na numer 880 333 333 lub przez bezpośredni kontakt z punktem pod nr tel. 58 685 83 97, (rejestracja bezpośrednia w punkcie będzie czynna w trakcie działania punktu). Punkt mieści się przy ul. Kościerskiej 2 A w Żukowie.

Źródło: zukowo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.