Przystanek autobusowy zostanie poprawiony. Interwencja radnego.

 

AKTUALIZACJA (24.09.2014): Informacja od radnego Piotra Fikusa: „W dniu wczorajszym otrzymałem informację przekazaną przez Kierownika ZDW w Kartuzach Pana Jerzego Wojewódki, sprawa przystanku zostanie rozwiązana: ZDW daje rurę, SKANSKA wykona roboty budowlane. Przystanek ma być wykonany w bieżącym tygodniu.”

 

Na zebraniu wiejskim, które odbyło się 16 września br. mieszkaniec ul. Kaszubska Droga zwrócił się z wnioskiem o poprawę i prawidłowe wykonanie przystanku autobusowego przy ul. Oliwskiej na wysokości Firmy TOYOTA – (stacja LPG). Pobocze na długości przystanku jest bardzo wąskie (brak zabezpieczenia blisko przechodzącego rowu odwadniającego) i stanowi spore zagrożenie dla osób wysiadających z autobusu.

 

Sprawą od razu zajął się Radny Powiatowy Piotr Fikus, który następnego dnia skontaktował się w tej sprawie z Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich Panem Grzegorzem Stachowiakiem, który zapewnił, iż niezwłocznie problem zostanie rozwiązany.

 

Pan Dyrektor zaproponował ułożenie rury w rowie odwodniającym na długości przystanku i wyrównanie tego terenu, co spowoduje poszerzenie powierzchni przystanku i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób z niego korzystających.

 

Liczymy na szybką interwencję ZDW.

 

 

fot. u góry Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.