Projekt oświetlenia ul. Tuchomskiej w Chwaszczynie jest gotowy

W ubiegłym roku z mojej inicjatywy został zgłoszony wniosek do Funduszu Sołeckiego na wykonanie projektu oświetlenia ulicznego w ulicy Tuchomskiej w Chwaszczynie. Od kilkunastu lat mieszkańcy tej ulicy zgłaszali na zebraniach wiejskich potrzebę budowy oświetlenia. Dzięki poparciu mieszkańców oraz Sołtys i Rady Sołeckiej udało się wygospodarować odpowiednią kwotę na wykonanie projektu.

Z ramienia UG Żukowo nad wykonaniem zadania czuwał Kazimierz Kwidziński – pracownik urzędu. Wielokrotnie kontaktowaliśmy się z w/w pracownikiem urzędu w celu omówienia istotnych szczegółów projektu. Wnioskowaliśmy o wykonanie projektu dla całego odcinka ul. Tuchomskiej od DK 20 do skrzyżowania z ul. Tuchomską w Karczemkach (stara szosa) wraz z odnogą Tuchomskiej w kierunku działek nr 482/1 oraz 483/2 (łącznie około 900 m).

Finalnie zaprojektowanych zostało 17 punktów świetlnych w odległościach pomiędzy każdym z punktów 38-42 m. Poczynając od DK 20 po lewej stornie (przy lesie) znajdą się 3 punkty świetlne, następnie za skrzyżowaniem z ul. Prusa już po prawej stronie znajdą się kolejne 2 punkty świetlne. W odnodze Tuchomskiej po prawej stronie patrząc w kierunku centrum Chwaszczyna znajdą się kolejne 3 punkty, dalej po minięciu odnogi Tuchomskiej na jej głównym odcinku po prawej stronie (wciąż patrząc od DK 20) do skrzyżowania z ul. Ceynowy znajdzie się 9 punktów świetlnych.

Punkty świetlne w końcówce ul. Tuchomskiej patrząc w kierunku Karczemek z uwagi na nieścisłości w Państwowym Zasobie Geodezyjnym (granica dwu gmin i dwu powiatów) mają zostać wybudowane już bez projektu poprzez odpowiedni wpis w dzienniku budowy. Na tym odcinku mają stanąć 3 punkty świetlne. Ostatni 21 punkt świetlny nie będzie budowany z uwagi na granice gmin.

Podczas jednego z zebrań RS Chwaszczyna wnioskowaliśmy o wybudowanie 4-5 punktów świetlnych na ul. Tuchomskiej w tym roku. Całość oświetlenia będzie oświetleniem z oprawami ledowymi.

 

Wojciech Albecki

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.