Próba włamania przez bramę. Chwaszczyno.

Zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu kartuskiego. Jeden z mężczyzn wpadł w ręce mundurowych, gdy podważył bramę garażową do budynku mieszkalnego i usiłował dostać się do środka, natomiast drugi został zatrzymany kilka godzin później.

 

W miniony wtorek przed południem dyżurny Komisariatu Policji w Żukowie otrzymał informację o osobie, która podważyła drzwi do garażu i próbuje się dostać do jednego z budynków mieszkalnych w Chwaszczynie. Mundurowy natychmiast wysłał w to miejsce patrol i funkcjonariusze wraz z właścicielem domu zatrzymali tego włamywacza. Trafił on do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam. Kilka godzin później policjanci zatrzymali współsprawcę.

 

Obaj mieszkańcy powiatu kartuskiego usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego. Niebawem 17-latek i 18-latek staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło:
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.