Prezentacja Zespołu Wokalnego KGW Chwaszczyno „KASZUBKI” na Dolnym Śląsku

 W dniach 10 – 13 lipca 2015 r. miał miejsce wyjazd Zespołu Wokalnego KGW Chwaszczyno „KASZUBKI” na Dolny Śląsk.

Zamek Grodziec’ 12 lipca 2015 r.

 

Celem naszego wyjazdu była promocja regionu Kaszub i Gminy Żukowo podczas „Święta Kwitnących Lip” – imprezie promującej dolnośląskie pszczelarstwo – na Zamku Grodziec k. Zagrodna.

 plakat-swieto-kwitnacych-lip

Zespół podczas prezentacji na zamkowej scenie starał się w jak największym stopniu ukazać i przybliżyć mieszkańcom Dolnego Śląska piękno naszej kaszubskiej ziemi, naszą odmienność, nasze wartości i nasz kaszubski folklor. Podczas trwającego ponad godzinę występu „KASZUBKI” wykonały 18 utworów wokalnych /w tym i „Kaszëbsczé Nòtë”/, 4 utwory instrumentalne /kaszubskie polki/ oraz dokonały – specjalnie przygotowanej na tę okoliczność mini prezentacji regionu.

 zamek-grodziec2

zamek-grodziec-podziekowanie

Zespol-KASZUBKI-w-towarzystwie-kasztelana-Zamku-GrodziecZenona-Bernackiego

Zespół „KASZUBKI” w towarzystwie kasztelana Zamku Grodziec – Zenona Bernackiego

 

„KASZUBKI” na zamkowej scenie gościły i występowały już po raz drugi, a być może i nie ostatni /pierwsza nasza prezentacja miała miejsce w roku 2014 podczas „Śląskiego Święta Pieśni”/.

Wyjazd na Dolny Śląsk był też dla „KASZUBEK” okazją do chwili wytchnienia – od jesieni ubiegłego roku zespół intensywnie pracuje nad przygotowaniem materiału na płytę CD – kaszubskimi kolędami autorstwa twórców z Chwaszczyna – rejestracja którego ma nastąpić w lipcu i sierpniu br.

 

Podczas piątkowej podróży na Śląsk wędrowałyśmy śladami wieszcza – Adama Mickiewicza, goszcząc w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie /tu wielkim zaszczytem i przeżyciem dla nas występ w pałacowej sali, dedykowany dyrektor muzeum – gdańszczance z pochodzenia/.

                        

 muzeum-adama-mickiewicza1muzeum-adama-mickiewicza2

 

palac-w-smielowie

 Pałac w Śmiełowie – siedziba Muzeum A. Mickiewicza

 

Kolejnym miejscem związanym z Adamem Mickiewiczem, które odwiedziliśmy tego dnia, był skansen – „Filmowe Soplicowo”.

 dwor-w-filmowym-soplicowie

Dwór w „Filmowym Soplicowie”

 

Sobota była dla nas dniem pełnego relaksu – wizyta w Szklarskiej Porębie, Górach Izerskich /wjazd gondolą na Stóg Izerski/, Świeradowie Zdroju, Lubomierzu. Dzień zakończyłyśmy przyjazdem na Zamek Grodziec i delektowaniem się zamkowym klimatem, przed występem, który miał nastąpić w niedzielę.

 

karkonoski-park-narodowy-wodospad-szklarki

Karkonoski Park Narodowy – Wodospad Szklarki

 

Wizyta na zamku i udział w imprezie miały miejsce na zaproszenie skierowane do zespołu przez Wójta Gminy Zagrodno p. Tadeusza Szklarza oraz gospodarza warowni – kasztelana Zenona Bernackiego.

 

Wyjazd zespołu na Dolny Śląsk odbył się dzięki wsparciu finansowemu, którego udzielił nam Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

 

Zespół „KASZUBKI” /D.J./

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.