Prawie 100 uczniów otrzyma stypendia Rady Miejskiej i Burmistrza

18 października 2016 r. o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żukowie odbędzie się oficjalne wręczenie stypendiów Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy w Żukowie. Otrzyma je 98 uczniów.

Stypendia trafią do najlepszych uczniów Gminy Żukowo, którzy w minionym roku osiągnęli wybitne wyniki w nauce.

Prawo do ubiegania się o stypendium przysługuje uczniom, którzy są laureatami i zajęli pierwsze miejsce w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu powiatowym i posiadają średnią ocen 5,2 lub wyższą; są laureatami wojewódzkich, ponad wojewódzkich konkursów, olimpiad przedmiotowych lub finalistami, którzy zajęli miejsca od pierwszego do czwartego w ogólnopolskich konkursach, olimpiadach i posiadają średnią ocen 5,0 lub wyższą; uzyskują znaczące osiągnięcia pozaszkolne w nauce, np. posiadają swoje publikacje naukowe, współpracują z instytucjami naukowymi, mają wyjątkowe osiągnięcia w konkursach i posiadają średnią ocen 5,0 lub wyższą; są laureatami i zajęli pierwsze miejsca w konkursach i olimpiadach na szczeblu powiatowym lub wyższym.

Stypendia przyznawane są w ramach realizacji lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu Gminy. Promują osiągnięcia edukacyjne uzdolnionych uczniów, jednocześnie są czynnikiem motywujący do dalszej nauki i rozwijania zainteresowań.

 

Informacja prasowa
Gmina Żukowo
Beata Bujnowska-Kowalska

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.