Powstaną dwa odcinki Trasy Kaszubskiej. S6 pojedziemy w 2022 roku

Rząd podjął decyzję o budowie Trasy Kaszubskiej. Do 2022 roku powstaną dwa z czterech zaplanowanych odcinków (w tym węzeł w Chwaszczynie) o długości ok. 42 km, które połączą Gdynię z Bożympolem.

Decyzja o finansowaniu dwóch etapów Trasy Kaszubskiej zapadła w starostwie powiatowym w Wejherowie.

– Poleciłem uruchomienie drugiego etapu dla dwóch z czterech zadań. Inwestycja odciąży istniejącą drogę krajową w tzw. małym trójmieście kaszubskim – zapowiedział Jerzy Szmit, zastępca ministra infrastruktury i budownictwa.

Od sierpnia 2016 roku trwa przetarg na budowę 4 etapów Trasy Kaszubskiej. Decyzją rządu zostaną zbudowane odcinki: Gdynia Wielki Kack (z węzłem w Chwaszczynie) – Szemud oraz Szemud – Luzino. W piątek zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie trasy. Wykonawców poznamy najprawdopodobniej jesienią tego roku.

– Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to za dwa lata ruszy budowa, a za cztery pojedziemy Trasą Kaszubską – powiedział mediom Radosław Kantak, szef gdańskiego oddziału GDDKiA.

Pozostałe dwa etapy (Luzino – Łęczyce i Łęczyce – Lębork) zostaną unieważnione. Ministerialni urzędnicy ogłoszą dodatkowy przetarg w trybie „projektuj i buduj”, aby przedłużyć S6 do Bożegopola.

– Teraz nie mamy pieniędzy w budżecie, by móc wybudować całą Trasę Kaszubską. Pozostaje jedna ona w naszych planach – zapewnia minister Szmit.

Łącznie powstanie ok. 42 km trasy. Do Lęborka zabraknie 32 km.

– Oczywiście trzeba będzie wybudować drogę S6 do Słupska i Koszalina, ale do tego tematu wrócimy za 3-4 lata – dodał wiceminister Jerzy Szmit.

 

Czytaj także:
Wizualizacja Trasy Kaszubskiej w Chwaszczynie

 

Opracowanie na podstawie:
– trójmiasto.pl / Maciej Naskręt
– radiogdansk.pl / Piotr Lessnau

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.