Powstaje chodnik od Glincza do Żukowa

Trwają prace związane z budową chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 20 na odcinku Glincz – Żukowo. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przy drodze krajowej nr 20 na odcinku od Glincza do Żukowa już niedługo powstanie chodnik. Pod koniec sierpnia zaczęła się jego budowa. Zakres budowy obejmuje wykonanie chodnika o nawierzchni z kostki betonowej szerokości od 1,50 m do 2,05 m wraz z przebudową istniejących zjazdów. Łączna długość budowanego chodnika wynosi 1300,00m.

Planowana budowa chodnika realizowana jest w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu na drogach krajowych województwa pomorskiego. Dodatkowo w ramach inwestycji wykonywany jest kanał technologiczny.

Zaprojektowano jednostronny chodnik po prawej stronie DK 20 (zgodnie z KM) o parametrach:
• Szerokość chodnika – od 1,50m do 2,05m
• Długość chodnika – 1311,00m
• Długość barierki ochronnej – 810,00m

Koniec robót budowlanych zaplanowano na koniec października 2016 r.

W przyszłym roku planowana jest także budowa chodnika na odcinku Tuchom – Chwaszczyno. Obecnie trwają prace projektowe. Jeszcze w tym roku GDDKiA planuje złożyć wniosek o wydanie decyzji ZRID a w przyszłym roku powinny znaleźć się środki na to zadanie.

Gmina Żukowo składa podziękowania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za sprawną realizację chodnika Glincz – Żukowo.

 

Beata Bujnowska–Kowalska
Informacja Prasowa
Gmina Żukowo

 

fot. tytułowa: zukowo.pl / Budowa chodnika z Glincza do Żukowa

 

Od redakcji Chwaszczyno.pl za www.gddkia.gov.pl:


• Cena wykonania budowy chodnika z Glincza do Żukowa – 954 672,62 zł
• Wykonawca – SAFEROAD KABEX Sp. z o.o., ul. Betoniarzy 32, 80-298 Gdańsk
• Termin realizacji – Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie 60 dni od dnia przekazania terenu budowy. Termin rozliczenia finansowego budowy najpóźniej 30 dni od daty zakończenia robót. Termin sporządzenia i przekazania Zamawiającemu elaboratu powykonawczego najpóźniej 3 dni przed dniem odbioru końcowego.

 

Rozstrzygnięte zamówienia publiczne GDDKiA

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.