Potrzebujesz porady prawnej? Zgłoś się pod ” Niebieski Parasol”

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

W całym kraju rusza dzisiaj akcja „Niebieski Parasol”. Radcy prawni do końca tygodnia będą udzielać bezpłatnych porad. Akcja jest organizowana juz po raz trzeci. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

 

 

 

 

W tym roku tematem przewodnim informacji prawnych będzie „prawo cywilne bez tajemnic”. Każdy, kto odwiedzi radców prawnych będzie mógł dowiedzieć się np. jak bronić się przed nieuczciwym pracodawcą, jak bronić praw swojego dziecka oraz jak skutecznie bronić swoich praw w sądzie.

 

Na te pytania i nie tylko odpowiedzą radcowie. Obiecują również reprezentować przybyłych przed sądem.

 

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie TUTAJ

 

 

Z badań, które zostały przeprowadzone przez OBOP wynika, że jedynie 14 proc. Polaków – w ostatnich pięciu latach – konsultowało się z prawnikami. Tylko 1 proc. badanych wskazało, że przeszkodą dla kontaktów z prawnikiem są ceny porad. Pozostali badani twierdzili, że nie mieli takiej potrzeby, choć zapotrzebowanie na rzetelne wyjaśnienia prawne jest w społeczeństwie ogromne. Te wyniki nie napawają optymizmem – podkreśla Maciej Bobrowicz , – Polacy niewiele wiedzą o prawie, nie mają potrzeby korzystania z usług prawnych. Nikt nie nauczył naszych rodaków, jaka jest struktura wymiaru sprawiedliwości, jak sobie radzić z problemami prawnymi. W polskich szkołach nie ma ani jednej obowiązkowej godziny lekcyjnej poświęconej praktycznej nauce prawa. Dlatego przedstawiliśmy wyniki badań ministrowi edukacji i zaproponowaliśmy rozwiązania – jak choćby nauka praktycznych podstaw prawa w szkołach średnich – które służyć będą podniesieniu świadomości prawnej Polaków. Jednym z elementów edukacji prawnej jest również akcja „Niebieski Parasol”.

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.