Poszukiwacze mieszkań. Kolejne włamania i kradzieże na terenie Chwaszczyna.

 

Złodzieje nie śpią. Po raz kolejny odwiedzili naszą miejscowość i okoliczne domostwa. Jak dowiedziała się nasza redakcja, 17 listopada br. w niedzielę w godzinach przedpołudniowych złodziej okradł jedno domostwo z dwóch laptopów. Sprawca był na tyle odważny, że wszedł do mieszkania, kiedy przebywali tam domownicy. Zrobił to jednak na tyle sprawnie, że nawet go nie zauważono.

 

Z naszych informacji wynika, że złodziej przechadzał się również po ulicy Sienkiewicza i Żeromskiego oraz osiedlu Dargaczewo. Osoba ta wchodzi na teren gospodarstwa domowego, a nakryty tłumaczy, że słyszał o mieszkaniu do wynajęcia. W taki właśnie sposób „odwiedził” kilka domów.

 

Ponadto do redakcji napływają maile o kradzieżach samochodów z parkingu przy kościele. Te informacje są jeszcze weryfikowane, czekamy na stanowisko KPP w Kartuzach.

 

Z tego miejsca prosimy mieszkańców o szczególną ostrożność. Wielu z nas nie zamyka frontowych drzwi od domu nawet wtedy, kiedy ktoś w domu przebywa. Wystarczy chwila nieuwagi, aby ktoś wszedł i zabrał to, co rzuci mu się w oczy. Często wartościowe rzeczy w mieszkaniach są na wyciągnięcie ręki w widocznych miejscach, np. laptop, portfel, biżuteria.

 

Jeśli masz psa, warto go spuścić na teren posesji, aby czuwał przy furtce i swoim szczekaniem odstraszał podejrzane osoby. Dobrze jest poinformować sąsiadów o opisanych wyżej sytuacjach, a kiedy nie ma nas w domu, poprosić, aby byli bardziej uważni i od czasu do czasu spojrzeli na okolice naszego domu. A takich sytuacji, kiedy mieszkanie pozostaje puste, jest zapewne bardzo wiele. Zazwyczaj nasza absencja spowodowana jest pracą, wyjazdem do rodziny, na zakupy, czy wyjściem na mszę świętą do kościoła.

 

Dla niektórych strata laptopa może się równać z utratą danych czy informacji, nad którymi pracowało się kilka lat. Dla niektórych biżuteria ma szczególną wartość. Niektórzy w portfelu trzymają sporą gotówkę. Pamiętajmy o tym, aby zachować szczególną ostrożność i nad wyraz przed nikim nie eksponować przedmiotów, które mają dla nas dużą wartość.

 

Szczególną ostrożność należy zachować również wtedy, kiedy przypadkiem natkniemy się na taką podejrzaną osobę. Nigdy nie będziemy mieć pewności, czy jest ona uzbrojona.

 

Przypominamy o ważnych numerach alarmowych:

112 – Europejski Numer Alarmowy

997 – Policja

 

fot. źródło: gunsnfreedom.com

 

autor:{module Autor-Karol-Krefta|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.