Policjanci postawili 11 zarzutów 22-latkowi. Chwaszczyno.

 

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi gm. Żukowo. We wtorek kryminalni zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu 11 zarzutów m.in. kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Jak ustalili policjanci mężczyzna ukradł kartę bankomatową i za jej pomocą wypłacił z konta pieniądze oraz wielokrotnie usiłował pobrać pieniądze z bankomatu. W najbliższym czasie za swoje czyny odpowie przed sądem.

 

16 listopada 2013r. policjanci zostali poinformowani przez mieszkańca Gdańska o kradzieży karty bankomatowej i pieniędzy w kwocie 950 złotych. Dodatkowo z konta pokrzywdzonego za jej pomocą wypłacono 2 tys. złotych.

 

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Pracując nad sprawą kryminalni ustalili prawdopodobnego sprawcę kradzieży. Kartę ukradł daleki krewny, podczas pobytu pokrzywdzonego u rodziny w Chwaszczynie. 21 – latek, mieszkaniec gm. Żukowo, zapamiętał numer pin, gdy wcześniej był z pokrzywdzonym na zakupach. Sprawca został już przesłuchany.

 

Śledczy postawili mu zarzut kradzieży karty bankomatowej oraz pieniędzy. W toku dalszych czynności prowadzonych w tej sprawie i na podstawie zebranych dowodów, kartuscy policjanci przedstawili mężczyźnie kolejne zarzuty min. usiłowanie kradzieży pieniędzy w kwocie 14 500 zł. Wobec 22-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

Policjanci radzą, aby kod PIN wpisywać dyskretnie, zasłaniając klawiaturę terminala płatniczego, a zwłaszcza zwracać uwagą na wszelkie odstępstwa od standardowego wyposażenia bankomatów – w razie zauważenia takich dodatkowych urządzeń natychmiast informować Policję. W żadnym wypadku nie należy trzymać razem karty i jej kodu zabezpieczającego, a szczególnie nie wolno zapisywać numeru PIN bezpośrednio na karcie. Pamiętajmy również, aby nie zostawiać portfela z dokumentami i kartami płatniczymi w miejscach ogólnie dostępnych. Chwilę nieuwagi mogą wykorzystać złodzieje.

 

Za kradzież pieniędzy za pomocą karty bankomatowej i jej kodu PIN grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.