Podsumowanie Grand Prix Bielsko-Biała

W dniach 14-15 października nasi zawodnicy zaliczyli świetny start na największym turnieju karate WKF w Polsce. W Bielsku-Białej odbył się POLISH OPEN – XI INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX, w którym wzięło udział aż 1326 osób z 160 najlepszych klubów z Europy i świata.

W sobotę wystartowali zawodnicy od juniora młodszego w górę. Nasza seniorka Sara Elwart zdobyła aż dwa złote medale w kategoriach kumite seniorek do -61kg oraz w kategorii kumite u21 do 61kg.

gokken bielsko biala 2

Sara Elwart / fot. nadesłane

Nasz senior Filip Wendt przywiózł do domu zloty medal w kategorii kumite seniorów do 84kg oraz srebro w kumite u21 do 84kg.

gokken bielsko biala 1

Filip Wendt / fot. nadesłane

Tuż poza podium znalazł się Adam Piotrkowski – nasz junior młodszy w kategorii do 70kg nieznacznie przegrał w walce o 3. miejsce, zajmując ostatecznie 5. lokatę.

gokken bielsko biala 6

Błażej Pituła / fot. nadesłane

Również Bartosz Potracki i Cezary Wolak po świetnych walkach repasażowych zajęli 5 miejsca.

W niedzielę wystartowały kategorie dziecięce do lat 14. Nasi zawodnicy wywalczyli 4 brązowe medale:
Wiktoria Bulińska w kategorii kumite 8-9 lat +30 kg.
Zuzanna Potracka w kategorii kumite 10-11 lat +40 kg.
Julia Bladowska kumite kumite 12-13 lat -40kg.
Błażej Pituła kumite 10-11 +40 kg.

Łącznie nasz klub zdobył 3 złote medale, 1 srebrny oraz 4 brązowe, dzięki czemu uplasowaliśmy się na 10. miejscu w klasyfikacji klubów.

 

Agata Uwijała / KS Gokken

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.