Pobiegnij nad Bałtykiem

1 maja br. g.13,00 w Żarnowcu odbędzie się bieg na dystansie 10 km pn. „Krokowska 10” w ramach IV edycji Kaszuby Biegają 2016.
 

Patronat nad wydarzeniem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Henryk Doering – Wójt Gminy Krokowa.
 
 
W imprezie weźmie udział około pięciuset miłośników biegania, którzy będą mieli do pokonania wyjątkowo malowniczą i urozmaiconą trasę która wiedzie przez Żarnowiec, Lubkowo, Górę Zamkową, Leśniczówkę Sobieńczyce, Porąb i z powrotem do Żarnowca.
 
 
medal krokowska10 2016
 
 
Bazą biegu będzie Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu, ul. Szkolna 2
 
 
Bieg będzie trwał około 80 min. i w tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Osoby , które nie są jeszcze przygotowane do pokonania 10 km zapraszamy na biegi towarzyszące: 100 m – bieg przedszkolaka, 600 m – bieg dla szeregowców podstawówki, 1200 m – dla wszystkich pozostałych chętnych. O godz. 12,40 odbędzie się oficjalna rozgrzewka.
 
W imprezie zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 15 kategoriach, każdy uczestnik otrzyma medal, natomiast najlepsi nagrody rzeczowe.
 
 
Nad bezpieczeństwem czuwać będzie m.in.: Policja Powiatowa w Pucku, Pogotowie Puck oraz OSP Żarnowiec i OSP Wierzchucino.
 
Organizatorem imprezy jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Krokowskie Centrum Kultury. Portal Chwaszczyno.pl patronuje medialnie cyklowi Kaszuby Biegają.
 
 
bieg krokowa plakat

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.