Pływanie na byle czym w Tuchomku. Flinstonowie na fali.

 

 

 

Już po raz drugi na plaży przy Dworku Oleńka w Tuchomku odbył się festyn pod hasłem „Pływanie na byle czym”. 15 sierpnia br. przy brzegu Jeziora Tuchomskiego pojawiło się 8 jednostek pływających. Trzeba przyznać, że inspiracji konstruktorom nie brakowało.

 

Mimo, że o tej porze nie było jeszcze śniegu, na plaży zawitały mikołajowe sanie (Mikołaj w końcu też ma wakacje), przybyli również goście z innej planety (jednak UFO istnieje!). Dużą atrakcją byli Flinstonowie, którzy swoim pojazdem zdobywali jezioro w Tuchomku. Rodem z PRL-u przyjechał niegdyś popularny Maluch. Pomysły były bardzo ciekawe, dlatego jury miało bardzo ciężki orzech do zgryzienia w przyznaniu poszczególnych miejsc.

 

Oto ostateczna kwalifikacja:

 

1 miejsce – Flinstonowie

2 miejsce – Tratwa Błękitna Baśka

3 miejsce – Marsjanie na Oleńce Was atakują

4 miejsce – Mikołaj w Oleńce

5 miejsce – Mikołaj na wakacjach

6 miejsce – Tratwa wampiria

7 miejsce – M-1

8 miejsce – 126p.k

 

Wszyscy zawodnicy otrzymali puchary i nagrody pieniężne. Wręczono również nagrodę dla najmłodszego uczestnika – Nicoli Miąskowskiej i najstarszego uczestnika – Kazimierza Cieszyńskiego oraz puchar Burmistrza Jerzego Żurawicza i puchar Przewodniczącego Rady Gminy Adama Okroja. Dodatkową nagrodę ufundował także Dworek Oleńka – był nią weekend w ośrodku wypoczynkowym dla załogi „Marsjanie na Oleńce Was atakują”, a także voucher na naukę gry w golfa dla załogi, która zajęła pierwsze miejsce, czyli dla Flinstonów.

 

Oprócz głównej konkurencji na plaży odbywały się liczne konkursy i zabawy: były zjeżdżalnie dla dzieci, dmuchane zabawki, a także loteria fantowa, z której dochód był przeznaczony dla Dawida z Chwaszczyna. Główną nagrodą w loterii fantowej był rower, którego szczęśliwym posiadaczem stał się Damian Pranczke z Tuchomia. Mieszkańcy zaprzyjaźnionych wsi siłowali się w przeciąganiu liny, celowano strumieniem wody w obręcz, można było przepłynąć motorówką pod opieką strażaków z Dzierżążna po Jeziorze Tuchomskim.

 

Dużą atrakcją był także mecz piłki nożnej pomiędzy paniami z KGW Tuchom a KGW Miszewo. Mecz po wyrównanej walce zakończył się remisem 0:0. Niestety, nie zamknięto dachu nad boiskiem, dlatego ciężko było paniom strzelić gola na śliskiej murawie, choć trzeba przyznać, że niewiele brakowało.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w realizacji festynu i loterii fantowej:

 

Radzie Sołeckiej z Tuchomia, Radzie Sołeckiej z Miszewa, KGW Miszewo, KGW Tuchom, Radnemu Powiatowemu Piotrowi Fikus, Radnemu Gminy Jackowi Miąskowskiemu, Dworkowi Oleńka, firmie Marba z Miszewka, firmie CycloSport z Chwaszczyna, firmie Alexander z Chwaszczyna, ekipie Dynamic Event z Banina i strażakom z Dzierżążna za zabezpieczanie terenu.

 

Druga edycja tej imprezy była doskonałym przykładem na współpracę dwu sołectw na terenie Gminy Żukowo. Mieszkańcy Tuchomia i Miszewa wraz z Dworkiem Oleńka i Dynamic Event wspólnymi siłami zorganizowali zabawę, która przyciąga rzesze ludzi. „Pływanie na byle czym” uczy współpracy również przy konstrukcji jednostek pływających. Potrzebny jest pomysł, trochę chęci i przyborów, z których można stworzyć nie lada „byle co”. Oby ta świetna inicjatywa była kontynuowana przez kolejne lata. Organizatorzy już w miniony piątek zapowiedzieli kolejną edycję.

 

Ewa Grot – KGW Tuchom

 


fot: Ewa Grot

{gallery}2014/2014-08/plywanie-ewa-grot{/gallery}

 


fot. Michał Witt:

{gallery}2014/2014-08/plywanie-m{/gallery}

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.