Plan Pieszej Pielgrzymki do Sianowa.

 

W sobotę, 19 lipca 2014r. wyruszamy w kolejną, dziewiątą Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Spotykamy się w kościele na Mszy Świętej o godz. 700, po której nastąpi przerwa organizacyjna i wymarsz.

 

Trasa naszej pielgrzymki wiedzie: z placu przy kościele w Chwaszczynie ulicami: Oliwską w stronę Kielna, przy stacji benzynowej w Karczemkach w stronę Warzna, potem przez Czeczewo do Kłosowa, dalej przez Trzy Rzeki, Rąb do Pomieczyna (gdzie zatrzymamy się na dłuższy postój). Następnie przez Hejtus, Smolne Błoto, Sianowską Hutę, Kolonię do Sianowa. Towarzyszą nam w drodze orkiestra dęta, transport dla utrudzonych pielgrzymów, ich bagaże i zaopatrzenie. Nocleg zapewniony został w gimnazjum w Staniszewie (ok. 1 km od Sianowa).

W niedzielę 20 lipca, o godz. 1000 wyruszamy spod gimnazjum w Staniszewie do Sianowa. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 1130. Po niej nastąpi wymarsz w kierunku powrotnym, do Chwaszczyna.

Koszt udziału obejmuje: udział orkiestry, ubezpieczenie, materiały pielgrzymkowe (śpiewniczek i chustkę). Należy zaopatrzyć się w prowiant oraz śpiwór i karimatę (w przypadku noclegu). Młodzież do lat 18-tu (biorąca samodzielnie udział w pielgrzymce) zobowiązana jest dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

 

Autobus

– sobota 19.07 – po przyjściu pielgrzymki do Sianowa i po Mszy Świętej o godz. 1900;
– niedziela 20.07 – o godz. 830 wyjazd spod plebani na Mszę Świętą odpustową do Sianowa i powrót z Mszy Świętej autokarem lub dołączenie do pielgrzymowania w drodze powrotnej. Chętni wyjazdu na sumę odpustową do Sianowa zobowiązani są wpisać się na listę!

Każdorazowy przejazd (sobota czy niedziela) – koszt 10 zł. Płatność przy wejściu do autokaru.

 

 

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.