Pierwszy mecz i pierwsza wygrana w III lidze! KS Chwaszczyno – Cartusia Kartuzy 1:0

Dzisiaj (09.08.2014r.) o godzinie 11.00 odbył się historyczny mecz dla Gminy Żukowo gdzie nasz zespół debiutował w III lidze w Derbach Powiatu z Cartusią Kartuzy.Przed meczem odbyła się mała symboliczna uroczystość wręczenia pucharu przez Burmistrza gminy Żukowo Jerzego Żurawicza dla zespołu KS Chwaszczyno.

DSC0072

Pierwsze zagrożenie pod bramką Cartusi miało miejsce w 3 minucie meczu gdzie Łukasz Beyl uderzył z za pola karnego na bramkę gości, gdzie niezwykłą interwencją popisał się bramkarz Cartusi. Kolejne minuty to już dominacja Cartusi strzały z za pola karnego oraz świetne interwencje naszego bramkarza Dariusza Grubby, który w piękny sposób ratuje nas przed utratą bramki.

DSC0215

Pierwsze 45 minut gry zakończyło się wynikiem 0:0. Również w drugiej połowie piłka była głównie w posiadaniu gości. Ich przewaga  wynikała z dokładnego rozgrywania na małej przestrzeni oraz zagrywaniu „kąśliwych” prostopadłych piłek, lecz dobrze dysponowany Dariusz po raz kolejny pokazał wszystkim na stadionie, że jest w wyśmienitej formie broniąc akcje „sam na sam”.

DSC0227

Dominacja w posiadaniu piłki nic nie daje Cartusi, gdy w 79 minucie meczu Łukasz Czerwionka podaje z prawego skrzydła wprost na nabiegającego chwilę wcześniej Łukasza Dempca, a ten popisuje się kąśliwym strzałem w prawy dolny róg bramki i wynik na tablicy zmienia się na 1 do 0 dla Chwaszczyna, wynik do końca meczu nie uległ zmianie, a nasz „KS” w debiucie zdobywa historyczne 3pkt!

DSC0397

DSC0399

Skład:

Grubba – Saczewski – Czuk – Zbrzyzny – Cegłowski -Czerwionka – Radoń – Szuba (Dempc) – Beyl (Dampc) – Duda (Czarnecki) – Piotrowski

Bramki: Łukasz Dempc (79min)

Żółte Kartki: Robert Brzyzny (KS Chwaszczyno), Karol Tomian, Daniel Skowroński (obaj Cartusia)

Dzisiejsza frekwencja była jedną z najwyższych w historii i oby tak pozostało, a nasi zawodnicy zdobywali kolejne punkty ku górze w tabeli!

tekst:

Zapraszamy na oficjalną stronę KS CHWASZCZYNO [ks.chwaszczyno.pl], gdzie można zobaczyć pełną fotorelację z meczu (ponad 100 zdjęć)