Komunikat Sołtysa i Rady Sołeckiej dotyczący funduszu sołeckiego na 2015 r.

 

Na podstawie ustawy o funduszu sołeckim, oraz uchwały Rady Miejskiej w Żukowie z dnia 26 czerwca 2014 r. w sprawie określenia zasad zwiększenia środków stanowiących fundusz sołecki, Burmistrz gminy Żukowo informuje, że środki stanowiące fundusz sołecki dla sołectwa Chwaszczyno na 2015 r. wynoszą 136 752,68 zł w tym :

 

– środki stanowiące podstawowy fundusz sołecki : 29.924,00 zł

 

– środki stanowiące zwiększony fundusz sołecki ( na podstawie uchwały RM w
Żukowie ) : 106.828,68 zł

 

Środki stanowiące zwiększony fundusz sołecki na terenie całej gminy Żukowo są kopią bardzo popularnego, wprowadzonego w miastach mechanizmu zwanego budżetem obywatelskim.

 

Sołectwo Chwaszczyno przystąpiło kilka miesięcy temu do kolejnego już projektu akcji ,,Masz głos, masz wybór ” – Budżet Obywatelski, którego zadaniem było nawiązanie współpracy z lokalnym samorządem, w celu jego wprowadzenia. O historii tego przedsięwzięcia można przeczytać w sprawozdaniu Rady Sołeckiej kliknij / TUTAJ /

 

Środki funduszu przeznacza się na realizację przedsięwzięć, które są zadaniami własnymi gminy, służą poprawie warunków życia mieszkańców i są zgodne ze strategią rozwoju gminy.

Warunkiem przyznania w danym roku budżetowym środków z funduszu jest złożenie do burmistrza przez sołectwo wniosku.
Wniosek sołectwa Chwaszczyno uchwala zebranie wiejskie z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa.

W terminie do 30 września 2014 r. sołtys przekazuje burmistrzowi wniosek celem uwzględnienia go w projekcie budżetu gminy.
W trakcie roku budżetowego, jednakże nie wcześniej niż po uchwaleniu budżetu gminy na dany rok i nie później niż do 31 października danego roku budżetowego, sołectwo może złożyć do burmistrza wniosek o zmianę przedsięwzięć lub ich zakresu przewidzianych do realizacji w ramach funduszu.

 

nadesłane : Mirosław Nowak sekretarz Rady Sołeckiej

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.