Petycja za wybudowaniem w Osowej przy ul. Kielnieńskiej przystanku PKM!

 

Rada Dzielnicy Gdańsk Osowa rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją za wybudowaniem przystanku PKM w Gdańku Osowej przy ul. Kielnieńskiej.

Aby wesprzeć starania o budowę kolejnego przystanku PKM, podczas spotkań osiedlowych 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno’, zbieramy podpisy w formie tradycyjnej pod petycją.
Podpis pod poparciem inwestycji, można również złożyć w sposób elektroniczny, wypełniając petycję dostępną na stronie:

https://www.petycjeonline.com/chcemy_przystanek_pkm_przy_kielnienskiej

Link do profilu FB wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1823960457907884/permalink/1823961234574473/

Gorąco zachęcam do oddania głosu poparcia dla tej inwestycji!

 

Jolanta Wiercińska
sołtys Chwaszczyna

 


Treść petycji do Prezydenta m. Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego:

 

Szanowni Panowie, 

     Zwracamy się do Panów z prośbą o realizację w ramach linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej nowego przystanku w Gdańsku – Osowej pod nazwą Osowa – Północ.  

     Sytuacja drogowa i komunikacyjna w Gdańsku – Osowej jest bardzo trudna. Główny układ drogowy, łączący tzw. górny taras oraz gminy sąsiadujące z miastem z dolnym tarasem, biegnący na terenie Gdańska ul. Kielnieńską, Spacerową i ul. Opata Jacka Rybińskiego, w godzinach szczytu wypełniony jest wielkim sznurem samochodów. Niestety dla stojących w korkach nie ma alternatywnej trasy, z której mogliby skorzystać podczas codziennych podróży do pracy, szkoły, w sprawach urzędowych… i z powrotem, do domu.  

     Jesteśmy przekonani, że jednym z rozwiązań opisanego problemu jest zaproponowanie mieszkańcom sprawnej i wygodnej komunikacji zbiorowej: takiej, która skłoni do zmiany nawyków, do pozostawienia własnych pojazdów w garażu. A w konsekwencji spowoduje ich zmniejszenie na drogach.  

     Bardzo nas cieszy, że proponowany przez nas przystanek na linii PKM: Osowa – Północ, został ujęty w strategii rozwoju kolei na Pomorzu. Wpisuje się to idealnie w trend stawiania na komunikację publiczną, a jego realizacja sprawi, że oferta kolejowa stanie się atrakcyjna i konkurencyjna. Będzie tak pod warunkiem, że powstanie nie tylko przystanek kolejowy, ale cały węzeł integracyjny, gdzie na pewno znajdzie się miejsce na duży parking i niezwykle potrzebną infrastrukturę do obsługi autobusów, które będą dowozić pasażerów do PKM.  

     Zrealizowanie takiego projektu, rozwiązanie wszelkich problemów, ominięcie przeszkód wymaga ścisłej współpracy samorządu gdańskiego i województwa pomorskiego, dlatego pismo nasze kierujemy do obu Panów.   

     Wnosimy o możliwie jak najszybszą realizację przystanku Osowa – Północ w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wraz z opisaną wyżej infrastrukturą towarzyszącą. Prosimy o przybliżony harmonogram prac umieszczony na osi czasu, który doprowadzi nas do realizacji rzeczonego przystanku.

Jan Perucki

radny dzielnicy Gdańsk-Osowa

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.