Pergole – czym różnią się od innych zadaszeń tarasu?

 

Pregole to nowoczesny rodzaj zadaszenia tarasu, przystosowany do cięższych warunków atmosferycznych i dający użytkownikom wiele możliwości. Można zamontować je w ogrodzie, w restauracji, w hotelu i cieszyć się świeżym powietrzem, bez względu na pogodę za oknem. Nie ulega wątpliwościom, że pergole mają wiele zalet, jednak warto postawić sobie pytanie, czym różnią się od innych, podobnych rozwiązań?

 

Budowa

Pergola zbudowana jest z profili aluminiowych, podpartych na słupach, na których znajduje się poszycie, czyli tkanina wysokiej jakości, która chroni przed słońcem oraz deszczem. Są również odporne na silne wiatry, co jest niewątpliwie dużą ich zaletą. Cała konstrukcja jest lekka i prosta w montażu.

Pergole są montowane do elewacji budynku, a także dostępne w wariancie wolnostojącym. Tkanina pergoli jest pokryta akrylem, dzięki czemu chroni przed promieniami UV, a także jest wodoodporna oraz niepalna.

Do niektórych modeli można zainstalować światła LED, dostępne są również pergole z ogrzewaniem. Pergolę bez problemu możemy dopasować do naszych potrzeb. Tyczy się to kształtu oraz koloru i wzoru tkaniny.

Zalety

Dużą zaletą pergoli jest z pewnością jej wygląd. Prezentuje się ona bardzo estetycznie, dobrze zaaranżowana uszlachetni przestrzeń, będzie świetnym punktem wyjścia do dalszych działań w ogrodzie. Występują pergole w dużych rozmiarach, które świetnie sprawdzą się w ogródkach restauracji i hotelów.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że nie wymagają one sporo zabiegów konserwujących – są wykonane ze świetnych materiałów, przez co niestraszny im deszcz, a nawet silny wiatr.

Niektóre z modeli wyposażone są w specjalny system odprowadzania wody, co czyni je jeszcze bardziej przyjaznymi dla naszych trawników i odporniejszymi na warunki pogodowe. Dzięki możliwości zainstalowania izolacji termicznej, czas korzystania z pergoli wydłuża się nawet do późnej jesieni.

pergole2 chwaszczyno

Źródło: Pergola Pro – źródło: wakorolety.pl

 

Pergole a inne zadaszenia

Pergole są rozwiązaniem bardziej inwazyjnym, niż na przykład markizy. Jednak idzie to w parze z jakością. Są trwalsze oraz pięknie prezentują się w ogrodzie. Są również odporniejsze na zjawiska atmosferyczne, a dodatkowo dają większą swobodę w użytkowaniu.

Zaś szklane zadaszenie jest uniwersalne (pasuje do wszystkich stylów i materiałów), jednak o samym zadaszeniu możemy mówić tylko w wypadku deszczu. Nie zapewnia nam ono ochrony przed promieniami słonecznymi. Zadaszenie w formie dachu jest rozwiązaniem na stałe, zaś pergola daje więcej swobody – zawsze można ją zdemontować, gdy zmienimy wizję ogrodu.

Wykorzystanie pergoli jest kompromisem pomiędzy zadaszeniem stałym a składanym, tak więc i cenowo plasuje się pomiędzy tymi propozycjami. Koszt zakupu pergoli mieści się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Pergole są z pewnością odpowiedzią dla tych wszystkich, którzy cenią sobie funkcjonalność, estetykę i jakość.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.