Październikowa sesja Rady Miejskiej w Żukowie w relacji radnego Jacka Fopke.

 

„Obniżka” podatków lokalnych, nowi ławnicy, zmiany budżetu, aktualizacja strategii rozwoju gminy, młodzieżowa rada gminy, stan gminnej oświaty.

 

Poniżej prezentujemy relację radnego Jacka Fopke z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żukowie:

 

Październikowa sesja za nami.

Podjęliśmy szereg uchwał, w tym najważniejsze: w sprawie udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Powiatu Kartuskiego (zakup sprzętu do Szpitala w Kartuzach) w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Żukowo na lata 2015-2023 oraz zmiany budżetu Gminy Żukowo na 2015 r. (m.in. koszty wyborów, dotacja na salę w Baninie, przesunięcie pożyczki z Prosumenta); w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od środków transportowych (obniżyliśmy podatek od małych autobusów, reszta bez zmian); w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości (większość kategorii bez zmian, część nieco obniżona)

Na tej sesji przyjęliśmy zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Żukowo, a także uchwaliliśmy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części wsi Tuchom, obszary położone przy drodze krajowej nr 20 tzw. „Żukowski Korytarz Inwestycyjny w gminie Żukowo” oraz miejscowe plany w Łapinie, Baninie, Małkowie.

Podjęliśmy również uchwałę w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Żukowo na lata 2015-2025.

Dokonaliśmy wyboru ławników do sądów powszechnych na kadencję 2016 – 2019. Wśród nich znalazł się chwaszczynianin – Krzysztof Glaza (serdecznie gratuluje!)

Wysłuchaliśmy informacji o stanie realizacji zadań oświatowych i wynikach egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2014/2015. Tu informacja, że nasi chwaszczyńscy gimnazjaliści mają wysokie wyniki w nauce m.in. języka niemieckiego.

Na koniec Burmistrz Wojciech Kankowski, w trakcie dyskusji nt. zaangażowania obywatelskiego (wyborczego) naszych mieszkańców, poinformował o chęci powołania Młodzieżowej Rady Gminy. Kibicuję temu pomysłowi, jak również liczę, że podobny organ/forum zorganizujemy dla naszych seniorów.

Pani Sołtys Jolanta Wiercińska dopytywała o możliwość utworzenia toalet publicznych na terenie gminy. Burmistrz podkreślił, że problem jest istotny i będzie w tym zakresie przygotowane rozwiązanie.

 

źródło: facebook Jacek Fopke

Fot. Msz. Kartuzy.info

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.