Pasażer umożliwił ucieczkę kierowcy osobówki.

 

Policja szuka kierowcy samochodu, którego w nocy z czwartku na piątek zatrzymano do kontroli w Chwaszczynie. W jej trakcie pasażer auta popchnął policjanta, umożliwiając kierowcy ucieczkę. W wyniku szamotaniny funkcjonariusz stracił swoją komórkę.

 

Jak informuje Magdalena Formela, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego kartuskiej policji, do zdarzenia doszło w piątek nad ranem w Chwaszczynie. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy.

 

– W trakcie kontroli pasażer auta popchnął policjanta i ten moment wykorzystał kierowca auta, który uciekł zabierając ze sobą woreczek z białym proszkiem – mówi Magdalena Formela. – W wyniku szamotaniny policjant utracił również swój telefon komórkowy.

 

Policjanci natychmiast zatrzymali pasażera samochodu, który odpowie teraz za próbę zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania wykonywania czynności służbowych. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności. Trwają poszukiwania kierowcy samochodu.

 

źródło:
expresskaszubski.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.