Otwarto nowy plac zabaw, ale bez burmistrza

 

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Dnia 16 października br. na terenie Zespołu Szkół Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Chwaszczynie otwarto nowy ogólnodostępny plac zabaw. Niestety ani burmistrz gminy Żukowo Jerzy Żurawicz, jak również jego zastępca Marek Trepczyk, a nawet przewodniczący Rady Gminy Adam Okrój nie znaleźli czasu na udział w uroczystości otwarcia placu zabaw. Naturalnie, że dzieci nie obchodziło to kto z oficjeli przybył na uroczystość – dla nich ważna była zabawa, ale ich rodzice pytali się: „Gdzie jest burmistrz?”


 

Oddany do użytku plac zabaw to inwestycja współfinansowana ze środków unijnych, a środki zostały pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. W ramach „Działania 9.3 Lokalne Inicjatywy Obywatelskie” udzielono zamówienia publicznego w ramach przetargu firmie FreeKids s.c. z Zawoni (woj. Dolnośląskie) na „doposażenie placów zabaw w Chwaszczynie i Małkowie”. Jak ustaliła nasza redakcja za oba place zabaw wymieniona firma otrzyma 87.688,18 zł z czego plac zabaw w Chwaszczynie kosztował 57.600 zł. UG Żukowo planował wydać na oba place zabaw około 128.000 zł (z vat). „Nasza gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 % kosztów” – powiedziała nam Pani Ewa Pieczora z magistratu.

 

Na otwarciu placu zabaw spośród zaproszonych gości obecni byli dyrektor chwaszczyńskiej szkoły Robert Zochniak, z-ca dyrektora szkoły Małgorzata Lipińska, kierowniczka Referatu Polityki Rozwoju Gminy Ewa Pieczora, radny powiatu kartuskiego Piotr Fikus, sołtys Gerard Barsowski oraz sekretarz Rady Sołeckiej Chwaszczyna Mirosław Nowak.

 

Wojciech Albecki


 

{gallery}2012/2012-10/plac-zabaw-chwaszczyno{/gallery}

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.