Ośrodek zdrowia i Marcopol wśród wyróżnionych w konkursie „Pomorski Pracodawca Roku 2016”

24 lutego podczas uroczystej Gali Evening w AmberExpo w Gdańsku w obecności ponad 600 gości odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Pomorski Pracodawca Roku 2016”. Wśród laureatów i nagrodzonych jest firma Marcopol z Chwaszczyna i Ośrodek Zdrowia w Żukowie, mający także siedzibę w Chwaszczynie.

Konkurs jest organizowany corocznie przez organizację „Pracodawcy Pomorza” zrzeszającą blisko 1000 przedsiębiorców i pracodawców, w tym 89 w sekcji ochrony zdrowia. Uroczystą galę honorowym patronatem objęli Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk.

Konkurs rozstrzygany jest w trzech kategoriach firm:

• „Małe Przedsiębiorstwo” (zatrudnienie do 50 pracowników),
• „Średnie Przedsiębiorstwo” (zatrudnienie od 51 do 250 pracowników),
• „Duże Przedsiębiorstwo” (zatrudnienie powyżej 250 pracowników).

Kapituła konkursowa uwzględniała liczne informacje o kandydatach do nagród, dotyczące między innymi gospodarki finansowej, inwestycji, stanu zatrudnienia i zarządzanie zasobami ludzkimi, działań sprzyjających zatrudnionym przez polepszanie warunków pracy i warunków socjalnych w zakładzie, wyników kontroli. Brano też pod uwagę działania charytatywne i na rzecz lokalnej społeczności i ważniejsze osiągnięcia każdego z przedsiębiorstw i firm.

Podczas uroczystej gali pomorskiego środowiska gospodarczego firma Marcopol otrzymała wyróżnienie w konkursie Pomorskiego Pracodawcy Roku 2016 w kategorii przedsiębiorstwo duże (zatrudnienie powyżej 250 pracowników), które odebrał Dyrektor Zarządzający – Piotr Pierowicz.

MARCOPOL to nie tylko urządzenia i asortyment, to także zespół ekspertów. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży jesteśmy blisko naszych Klientów zapewniając im fachowe doradztwo na miejscu. Posiadamy sieć wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych, biura terenowe w całym kraju i oddziały na Litwie, w Estonii i w Obwodzie Kaliningradzkim. – możemy przeczytać na blogu firmy.

pracodawcy pomorza 2016 1

fot. blog.marcopol.pl

Idziemy z duchem czasu. Od 31 lat jesteśmy blisko Klienta. Od początku istnienia inwestujemy w rozwój technologiczny produkcji oraz w wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Technologie, z których korzystamy są takie jak nasza firma – niezawodne, odpowiednio skalibrowane i to one sprawiają, że dostarczamy produkty najwyższej jakości. – dodają.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żukowie uzyskał wyróżnienie w kategorii średniego przedsiębiorstwa.

SPZOZ w Żukowie zatrudnia około 140 osób, z czego 82% stanowią kobiety. Jesteśmy średnim przedsiębiorstwem i znaczącym pracodawcą w naszej gminie. Mamy świadomość że służymy lokalnej społeczności i staramy się o jak najlepsze wykonywanie naszych zadań. – mówi lek. med. Joanna Komorowska, dyrektor SPZOZ w Żukowie.

pracodawcy pomorza 2016 2

fot. Dyrektor SPZOZ w Żukowie lek. med. Joanna Komorowska. Filia SPZOZ działa także w Chwaszczynie

Jako zespół ludzki opieramy nasze działania na wzajemnym szacunku i wsparciu. Każda osoba dokłada starań i wysiłków aby rzetelnie wykonać swoje obowiązki z życzliwością dla innych. Nie jest to łatwa branża, pracujemy od rana do wieczora, wielu spośród nas z wielkim oddaniem. Potwierdzeniem dobrej atmosfery w zespole jest niewielka rotacja personelu. Pozostają z nami i trwają ci którzy nie lękają się intensywnej i odpowiedzialnej pracy. – dodaje dyrektor.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.