Ogłoszono przetarg na ulicę Oliwską – Droga Nr 218


fot. google maps

 

 

Dnia 04.04.2014 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na „Odnowę nawierzchni Drogi Wojewódzkiej nr 218 od Chwaszczyna do Gdańska”. Zakres inwestycji będzie obejmował m. in.:

 

– Odnowę nawierzchni Drogi Wojewódzkiej nr 218 – ul. Oliwska (od centrum Chwaszczyna do granic Gdańska),

– Oczyszczenie i odtworzenie rowów,

– Odnowę i odtworzenie poboczy,

– Odnowę nawierzchni istniejących zjazdów,

– Oczyszczenie i odnowę istniejących przepustów,

– Odtworzenie istniejącego oznakowania poziomego i pionowego.

 

Termin składania ofert – 22.04.2014 rok, zaś termin realizacji tego zadania – do 14.11.2014 roku.

 

Jak zapewnił mnie w rozmowie telefonicznej Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Pan Grzegorz Stachowiak w przypadku oszczędności po przetargu część środków może zostać przekazana na dokumentację budowy chodnika i zatok autobusowych. Mam nadzieje, że tak się stanie, gdyż Rada Miejska w Żukowie już podjęła uchwałę o przekazaniu Sejmikowi kwoty 40 000,00 zł na wykonanie tej dokumentacji. Wspólnie z Mieszkańcami będę dążył do tego, aby doprowadzić do wybudowania tego chodnika i zatok autobusowych, gdyż znacząco poprawi to bezpieczeństwo naszych Mieszkańców i dzieci oraz kierujących pojazdami.

 

Radny Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.