Odpowiedź burmistrza Jerzego Żurawicza na list KZW


Poniżej prezentujemy  opowiedź burmistrza Jerzego Żurawicza na list radnego Wojciecha Kankowskiego dot. opłaty śmieciowej:

 

W odpowiedzi na list radnego Wojciecha Kankowskiego na temat opłaty śmieciowej w gminie Żukowo informuję, że na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli stawki ryczałtowe za wywóz śmieci w wysokości 43 zł. za śmieci segregowane i 80 zł za śmieci niesegregowane. W związku ze zmianą legislacyjną do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i podpisaniu jej przez Prezydenta RP , na dzień 8 marca 2013 zostanie zwołana Sesja RM w Żukowie, na której zaproponowana zostanie zmiana uchwały dotyczącej wyboru metody naliczania opłat zagospodarowania odpadami.  


W związku z tą zmianą proponowane będą dwie metody: dla nieruchomości zamieszkanej przez jedną lub dwie osoby – metoda osobowa w stawce 12 zł od osoby. Natomiast gospodarstwa domowe zamieszkałe przez 3 lub więcej osób obejmuje stawka ryczałtowa w wysokości 43 zł od gospodarstwa. 


Proponowana przez radnego Wojciecha Kankowskiego 40-procentowa bonifikata dla stawki 43 zł dla rodzin jedno i dwuosobowych spowodowałaby, że miesięczny odbiór odpadów kosztowałby jedną osobę 25,80 zł! 


43 zł x 40 % = 17,20 (wartość bonifikaty)

43 zł – 17,20 = 25,80 zł

Przypominam, że moja propozycja to 12 złotych od osoby. 


Wystarczy proste przeliczenie metody radnego Wojciecha Kankowskiego (który jak wiadomo jest nauczycielem), aby zrozumieć, że proponowane przeze mnie rozwiązanie jest ponad dwa razy korzystniejsze dla mieszkańców. 


Na koniec mam jedno pytanie do radnego Wojciecha Kankowskiego:

Jakie intencje przemawiają za tym, że wprowadza Pan ludzi w błąd?

 

Burmistrz Gminy Żukowo

Jerzy Żurawicz

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.