Odnowa Drogi Wojewódzkiej nr 218 na odcinku od Chwaszczyna do granicy miasta Gdańsk

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Dnia 19 kwietnia 2013 roku radny powiatowy Piotr Fikus spotkał się z Wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego Panem Ryszardem Świlskim oraz Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich Panem Grzegorzem Stachowiakiem celem omówienia i złożenia pisma mówiącego o potrzebie budowy chodnika i zatok autobusowych na odcinku od Chwaszczyna do granicy z miastem Gdańsk.

 

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Odnowa Drogi Wojewódzkiej nr 218 na odcinku od Chwaszczyna do granicy miasta Gdańsk”, dokumentacja ta zawierać ma tylko odnowienie konstrukcji nawierzchni jezdni, nie zawiera budowy chodnika i zatok autobusowych.

W przedmiocie zamówienia zamieszczono nieprawdę pisząc, iż odcinek Drogi Wojewódzkiej nr 218 przebiega przez tereny większości niezabudowane. Wskazany odcinek drogi około 1 600 m drogi przebiega przez tereny zabudowane budynkami mieszkaniowymi, tylko około 400 m tej drogi przebiega przez tereny niezabudowane.Pas drogowy jest też na tyle szeroki, że bez przeszkód można wybudować w nim chodnik.

 

Pan Wicemarszałek i Pan Dyrektor ZDW przyznali rację radnemu z Chwaszczyna, który przekonywał o istniejącej zabudowanej części drogi i potrzebie budowy chodnika oraz zatok autobusowych dla poprawy bezpieczeństwa Mieszkańców.

Wszystko zależy od środków finansowych przeznaczonych na to zadanie. Panowie przeanalizują złożone pismo, oraz przedstawią swoje stanowisko w tej sprawie. Piotr Fikus na swoim blogu zadeklarował, że będzie zabiegał o to, aby zakres prac przy przebudowie odcinka drogi nr 218 obejmował odnowienie nawierzchni, budowę chodnika oraz zatok autobusowych. Czekamy na decyzję Zarządu Sejmiku Województwa Pomorskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 

Poniżej skan pisma złożonego przez radnego do Zarządu Sejmiku Województwa Pomorskiego:

pismo dr218

 

fot.maps.google.com

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.