Od dzisiaj ks. Adam nowym wikariuszem w Chwaszczynie. Ks. Łukasz rozpoczyna studia w Pampelunie

Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź wydał dekrety, które przyniosły chwaszczyńskiej parafii zmiany duszpasterskie. Z dniem 1 lipca 2017 r. nowym wikariuszem został ks. Adam Hrubiszewski. Zastąpił ks. Łukasza Szymanowskiego, który rozpoczyna studia doktoranckie na katolickim uniwersytecie w Pampelunie w Hiszpanii.

Niezależną decyzją Metropolity Gdańskiego księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia nasz wikariusz ks. Łukasz Szymanowski z dniem 1 lipca 2017 roku zostaje skierowany na 5-letnie studia doktoranckie na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie w Hiszpanii, który jest częścią Prałatury Personalnej Kościoła Katolickiego.

Tym samym ksiądz Arcybiskup mianował ks. Łukasza Szymanowskiego rezydentem naszej parafii, co oznacza, że w okresie ustalonych przerw między zajęciami na hiszpańskiej uczelni, będzie mieszkał na terenie naszej parafii i wspomagał ją pracą duszpasterską.

W związku z powyższym z dniem 1 lipca 2017 roku dekretem księdza Arcybiskupa wikariuszem naszej parafii zostanie ks. Adam Hrubiszewski, który przez ostatnie 3 lata pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku Ujeścisku.

Ks. Adam Paweł Hrubiszewski urodził się 21 kwietnia 1986 r. w Gdańsku. Święcenia diakonatu przyjął 11 czerwca 2010 r. z rąk ks. Bpa Ryszarda Kasyny, ówczesnego biskupa pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej, a święcenia kapłańskie 18 czerwca 2011 r. z rąk ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Jego rocznikowym kolegą jest ks. Andrzej Wiecki, mający w chwaszczyńskiej parafii praktyki w latach 2010-2011 jako diakon.

 

zdjęcie ks. Adama ze strony: antoni-reda.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.