Film i zdjęcia z procesji Bożego Ciała w Chwaszczynie ulicami Mazurowa

W czwartek 15 czerwca katolicy czcili Najświętszy Sakrament na ulicach całego świata. W Chwaszczynie parafianie przeszli ulicami Mazurowa: Gdyńską, ks. Sychty, Derdowskiego, Mickiewicza i z powrotem do kościoła.

 

Parafianie przygotowali tradycyjne cztery ołtarze:
• I ołtarz przy rondzie w Chwaszczynie, hasło: „Idźcie i głoście” w nawiązaniu do tegorocznego programu roku duszpasterskiego,
• II ołtarz u zbiegu ulic Majkowskiego i ks. Sychty, hasło: „Jestem, pamiętam, czuwam” w nawiązaniu do Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej,
• III ołtarz przy ulicy Derdowskiego, hasło: „Dobry, jak chleb” w nawiązaniu do Roku św. Brata Alberta,
• IV ołtarz na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Mickiewicza, nawiązujący do 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie.

procesja bozego ciala 2

I ołtarz z hasłem: „Idźcie i głoście” w nawiązaniu do tegorocznego programu roku duszpasterskiego / fot. Sylwia Lipińska

W procesji Bożego Ciała i adorowania Najświętszego Sakramentu uczestniczyły tłumy ludzi. Liczną grupą były dziewczynki niosące poduszki i sypiące kwiaty oraz dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Komunię Świętą. Procesja wokół kościoła parafialnego trwała przez całą oktawę Bożego Ciała.

procesja bozego ciala 12

Dziewczynki niosące poduszki i sypiące kwiatki podczas procesji Bożego Ciała w Chwaszczynie / fot. Sylwia Lipińska

Procesję Bożego Ciała filmował Wojciech Albecki, a materiał zmontował Michał Witt. Zdjęcia przesłała nam Sylwia Lipińska. Dziękujemy!

procesja bozego ciala 104

Najmłodsi i najbardziej zaangażowani uczestnicy procesji Bożego Ciała w Chwaszczynie / fot. Sylwia Lipińska

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.