Od 1 czerwca zacznie działać u nas Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego – (Gdańsk ul. Sosnowa 2) działa już od  4 czerwca 2012 roku w powiatach: Gdańskim, Gdyńskim, Sopockim i w Pruszczu Gdańskim. Przeszkoleni operatorzy – dyspozytorzy odbierają zgłoszenia kierowane na numer alarmowy 112, które kierowane są do odpowiednich służb.


Na swoim blogu radny powiatowy Piotr Fikus informuje, że Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim Pan Władysław Sulęta zapewnił go o zwiększeniu od 1 czerwca 2013 r. zasięgu działania  WCPR o kolejne powiaty: nasz Powiat Kartuski oraz Wejherowski i Lęborski.


Od tego dnia wzywając Karetkę Pogotowia pod numerem 112 nasze zgłoszenie będzie odbierane przez dyspozytora w WCPR w Gdańsku, który będzie decydować o wysłaniu Karetki Pogotowia do danego zgłoszenia.


Najbliżej Naszej Miejscowości i Tuchomia stacjonują Karetki Pogotowia Ratunkowego na ulicy Chwaszczyńskiej na Polifarbie. Zespoły Ratownictwa Medycznego z rejonu gdyńskiego stacjonują zaledwie 1,5 km od Chwaszczyna, zaś Zespoły Ratownictwa Medycznego z rejonu kartuskiego stacjonują – 12 km – Żukowo i 25 km – Kartuzy.

 

źródło: piotrfikus.info, fot. Dziennik Bałtycki

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.