Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta coraz bliżej

4 października w Żukowie przedstawiono harmonogram budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Pan Waldemar Buda, Poseł Pan Marcin Horała oraz Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich poinformowali Samorządowców Powiatu Kartuskiego, iż w roku 2024 planowane jest oddanie jej do użytku.

Pragniemy tylko przypomnieć, iż Starosta Powiatu Kartuskiego Pan Bogdan Łapa, Wicestarosta Pan Piotr Fikus wraz z Burmistrzem Gminy Żukowo Panem Wojciechem Kankowskim wielokrotnie zabiegali o budowę tej strategicznej drogi dla Powiatu Kartuskiego.

OMT artykul 1

Harmonogram inwestycji przedstawia się następująco:
1. Przygotowanie wniosku do Eurostat – 31 lipca 2019 r.
2. Ogłoszenie przetargu – 2019 r. / 2020 r.
3. Wybór partnera PPP – 2020 r.
4. Zawarcie umowy – PPP 2020 r. / 2021 r.
5. Zamknięcie finansowe – 2021 r.
6. Projektowanie i budowa – 2021 r. – 2024 r.

OMT artykul 2

Inwestycja będzie realizowana w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Trasa będzie miała około 31 km, będzie to droga ekspresowa. Szczegóły znane będą po przetargu. OMT poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, skróci czas dojazdu i powrotu z pracy oraz znacząco wpłynie na rozwój gospodarczy Gminy Żukowo i Powiatu Kartuskiego. Czekamy teraz na realizację zapowiedzianych terminów.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.