Obchody 110-lecia działalności OSP w Chwaszczynie

{module do-reklamy-intertekst|none}

aktualizacja:10 maja 2011r. dodane nowe zdjęcia

 

W środę 4 maja 2011 roku OSP w Chwaszczynie obchodziła uroczystość patrona strażaków św. Floriana. Udział w niej wzięli strażacy, ich rodziny i bliscy, zaproszeni goście oraz inni mieszkańcy naszej miejscowości. Podkreślenia wymaga fakt, iż uroczystość stanowiła punkt kulminacyjny obchodów 110-lecia działalności OSP w Chwaszczynie.

 

 

Uroczystość rozpoczęła się przed strażnicą OSP o godz. 17.45 dźwiękiem syreny alarmowej. Następnie jej uczestnicy, prowadzeni przez poczet sztandarowy oraz Gminną Orkiestrę Dętą, udali się do kościoła parafialnego. Ksiądz proboszcz senior Czesław Jakusz-Gostomski wraz z księdzem wikariuszem Michałem Świeczkowskim odprawili uroczystą Mszę Świętą m.in. w intencji uprzednich i obecnych strażaków z naszej jednostki oraz osób wspierających działalność straży pożarnej.

 

Tuż przed godz. 19.00 wszyscy zgromadzeni udali się ponownie przed strażnicę OSP, gdzie miejsce miała część galowa obchodów. Niezwykle doniosłym wydarzeniem było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej „Ku pamięci zmarłych druhów strażaków w 110-lecie OSP w Chwaszczynie”. Odsłonięcia dokonała Pani Zofia Dargacz – małżonka zmarłego już druha Leona Dargacza (pierwszego powojennego Prezesa OSP), a zarazem matka druha Tadeusza Dargacza (obecnego Naczelnika OSP). Tablicę poświęcił ksiądz wikariusz Michał Świeczkowski.

 

tablica ku pamięci strażaków w Chwaszczynie

 

Trzech strażaków z naszej jednostki zostało uhonorowanych odznaką „Strażak wzorowy” – druh Mateusz Bach, druh Krzysztof Wanke oraz druh Wojciech Wiśniewski. Dekoracji dokonał druh Zygfryd Pituła – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Żukowie. Po zakończeniu części galowej uroczystości strażacy oraz zgromadzeni goście zasiedli do wspólnego poczęstunku.

 

Zarząd OSP w Chwaszczynie po raz kolejny dziękuje druhom naszej jednostki, ich rodzinom i bliskim, jak również wszystkim osobom i instytucjom życzliwym naszej działalności. To dzięki Państwa wsparciu i ofiarności możliwe jest tak skuteczne i nieprzerwane działanie straży pożarnej.

 

Przy okazji niniejszego artykułu warto wspomnieć, że kilka dni wcześniej miało miejsce także inne ważne dla działalności OSP wydarzenie. W sobotę 30 kwietnia 2011 roku odbył się Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Żukowie, w którym uczestniczyli przedstawiciele i delegaci ze wszystkich ośmiu jednostek OSP naszej gminy, władze samorządowe oraz zaproszeni goście. Podczas zjazdu m.in. wysłuchano sprawozdania z działalności ustępującego Zarządu i Komisji Rewizyjnej, po czym udzielono ustępującemu Zarządowi absolutorium za wykonanie powierzonych mu obowiązków. Wybrano nowe władze związkowe Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Żukowie tj. kolejny Zarząd i Komisję Rewizyjną.


Zarząd OSP w Chwaszczynie pragnie podziękować druhom uczestniczącym w strukturach uprzednich władz związkowych za ich działalność na rzecz rozwoju OSP w naszej gminie, gdyż zadania przez nich realizowane wymagały często znacznych nakładów pracy, a nadto wytrwałości i niezłomności. Nowym władzom związkowym życzymy zaś wszelkiej pomyślności w sprawowaniu powierzonego im urzędu.

 

{module do-reklamy-intertekst-2|none}{module reklama-artykul-n|none}

 

dzien-strazaka-chwaszczyno-maj-2011-1

 

dzien-strazaka-chwaszczyno-maj-2011-2

 

dzien-strazaka-chwaszczyno-maj-2011-3

 

dzien-strazaka-chwaszczyno-maj-2011-4

 

dzien-strazaka-chwaszczyno-maj-2011-5

 

dzien-strazaka-chwaszczyno-maj-2011-6

 

dzien-strazaka-chwaszczyno-maj-2011-7

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.