Nowe znaki i lustro drogowe na Drodze Krajowej 20 w Chwaszczynie

Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie w trosce o bezpieczeństwo komunikacyjne Mieszkańców zwrócił się do Gdańskiej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni z wnioskiem w sprawie dalszej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Rewerenda i Drogi Krajowej 20 poprzez m.in. usytuowanie lustra drogowego dla wyjeżdżających z ul. Rewerenda oraz wymianę znaku ’ wyznaczone przejście dla pieszych” na bardziej widoczny, jak również ponowne zamontowanie znaku „ograniczenie prędkości do 50 km/h”, który prawdopodobnie został skradziony.


W odpowiedzi na nasz wniosek GDDKiA poinformowała, że w najbliższym czasie zostanie zamontowane lustro drogowe skierowane w kierunku Gdyni dla wyjeżdżających z ul. Rewerenda.


Zarząd Dróg i Zieleni zadeklarował zamontowanie dwóch znaków ograniczających prędkości do 50 km/h” przed skrzyżowaniem od strony Gdyni (w miejsce skradzionego) i za skrzyżowaniem z ul. Rewerenda w kierunku Gdyni oraz wymianę znaku D-6 „wyznaczone przejście dla pieszych” na tablice zawierające znak D-6 na fluorescencyjnym tle. 13 grudnia br. ZDiZ w Gdyni zakończył realizację zapowiedzianych działań.


Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie pragnie serdecznie podziękować Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku oraz Zarządowi Dróg i Zieleni w Gdyni za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i wykonane prace.


Z poważaniem,

Jacek Fopke

Przewodniczący Komitetu

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.