Nowe przejście dla pieszych i ograniczenie prędkości na DK20 w Chwaszczynie/Gdyni

{module do-reklamy-intertekst|none}


Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie w maju br. zwrócił się do Gdańskiej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni z wnioskiem w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Rewerenda i Drogi Krajowej 20 poprzez m.in. ograniczenie prędkości i wyznaczenia przejścia dla pieszych. Wniosek Komitetu poparło blisko 300 Mieszkańców Chwaszczyna , jak też okolicznych miejscowości, składając podpis na liście poparcia.

W odpowiedzi na nasz wniosek GDDKiA informuje: W wyniku dokonanej wizji oraz ustaleń podjętych na spotkaniu z przedstawicielami ZDiZ w Gdyni, GDDKiA Oddział w Gdańsku wprowadzi zmiany w oznakowaniu na zarządzanym odcinku drogi krajowej nr 20. W rejonie skrzyżowania zostanie ograniczona prędkość pojazdów do 50km/h (B-33) oraz wyznaczone przejście dla pieszych (D-6 i P-10). Ponadto ustawione zostaną znaki ostrzegawcze informujące o przejściu dla pieszych (A-16) oraz o skrzyżowaniu (A-6b).”

 

Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie pragnie serdecznie podziękować Mieszkańcom Chwaszczyna za poparcie naszej inicjatywy oraz GDDKiA w Gdańsku za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.
 
Z poważaniem,
 
Jacek Fopke
Przewodniczący Komitetu


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.