W Chwaszczynie będzie czyściej?


{module do-reklamy-intertekst|none}

Grupa mieszkańców Koloni oraz Rewerendy mając już dosyć zalegających wszędzie śmieci i odpadów postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. W minioną sobotę, czyli 23 czerwca 2012 r. grupa kilkunastu osób uprzątnęła znaczą część Nydbusza – tę kaszubską nazwę ma ta część Chwaszczyna położona na jej północnym krańcu, czyli Kolonia. Gdyby nie grupa osób, którym leży na sercu estetyka i czystość wsi w której mieszkają to wciąż zalegały by tam starty śmieci.


Znaczna część, jeśli nieomal prawie cały fragment ulicy Rewerenda, oraz spory fragment ulicy Polnej został uprzątnięty z leżących tam śmieci przez grupę osób mieszkańców Kolonii. Wśród mieszkańców można było dostrzec osoby mieszkające tu „od zawsze” oraz osoby zamieszkałe na tych terenach stosunkowo niedawno. Fakt ten cieszy, gdyż widać, że i jednym i drugim zależy na czystości okolicy w której mieszkają.

 

Inicjatorką akcji była Anna Gutowska, która zajęła się kwestią formalną podczas której udało się jej uzyskać od UG Żukowo worki na odpady oraz możliwość ich odbioru przez pracowników urzędu w wyznaczonym miejscu. Worki trafić mają na wysypisko.

 

Ogółem zebrano kilkadziesiąt worków śmieci, a sama akcja trwała około 2 godzin. Zbiórka nie była rozpropagowana wśród wszystkich mieszkańców tej części Chwaszczyna umyślnie, gdyż organizatorzy chcieli zobaczyć jaka będzie frekwencja, bez użycia szerokiego rozgłosu. O akcji informowały rozwieszone na drzewach ulotki oraz informacje przekazywane osobiście przez zainteresowanych „po sąsiedzku”. Efekt akcji jest widoczny, więc organizatorzy na jesień planują kolejną, która będzie szeroko nagłośniana.

 

Wojciech Albecki


Zdjęcia od mieszkańców Nydbusza (Kolonii):


{gallery}2012/2012-06/sprzatanie-nydbusza{/gallery}


{module Autor-Wojciech-Albecki|none}


{module dol-artykulu|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.