Nieprzewidziane wydatki? Sprawdź, skąd wziąć na nie pieniądze

Autor: nadesłane

Nieplanowane wydatki potrafią zaskoczyć każdego. Nawet jeśli masz zgromadzone oszczędności, to mogą one być nie lada problemem. Bez względu na to, czy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na nowy sprzęt AGD czy uregulowanie wyższych niż zazwyczaj rachunków, przekonaj się, jak zdobyć środki na ten cel. Dzięki temu skutecznie poradzisz sobie z nieprzewidzianymi wydatkami.

Jak zdobyć dodatkowe pieniądze na dowolny cel?

W pierwszej kolejności zastanów się, czy masz w domu niepotrzebne rzeczy, które możesz sprzedać. Bardzo często w szafach i różnych zakamarkach zalegają ubrania i buty, których już nie nosisz. Dobrym pomysłem jest wystawienie ich na sprzedaż na popularnych serwisach. W ten sposób może udać Ci się zgromadzić nieco pieniędzy. Zastanów się także, czy nie dysponujesz starymi meblami lub sprzętem elektronicznym, który również możesz spieniężyć.

Innym sposobem na poradzenie sobie z nieprzewidzianymi wydatkami jest pożyczenie pieniędzy od rodziny lub znajomych. Jeśli masz taką możliwość, zapytaj swoich bliskich, czy dysponują odpowiednią kwotą, która pozwoli Ci pokryć niespodziewane koszty. Jest to rozwiązanie, które może być jednak dość kłopotliwe, jeśli nie chcesz, aby najbliżsi wiedzieli o Twoich problemach.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem niespodziewanych kłopotów finansowych jest kredyt bankowy. Wiele instytucji umożliwia złożenie wniosku przez Internet oraz otrzymanie pieniędzy nawet tego samego dnia. Poznaj bliżej zalety i wady takiego rozwiązania i przekonaj się, czy warto z niego skorzystać.

Kredyt bankowy na nieplanowane wydatki – czy warto się na niego zdecydować?

Kredyt gotówkowy pozwala szybko uzyskać dodatkowe środki pieniężne, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Jeśli Twoja zdolność na to pozwoli, będziesz mógł wnioskować o kwotę, która pomoże Ci pokryć nieplanowane wydatki. Najczęściej jest ona wyższa niż ta, którą możesz pożyczyć od bliskich.

Aby wnioskować o kredyt gotówkowy zazwyczaj nie potrzeba wielu dokumentów. Minimum formalności oraz szybka decyzja sprawiają, że warto rozważyć ten sposób finansowania wydatków. Musisz jednak pamiętać, że każde zobowiązanie obciąża Twój budżet domowy. Zanim podejmiesz decyzję o jego zaciągnięciu, dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Najlepszym sposobem na znalezienie kredytu gotówkowego, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb oraz możliwości jest skorzystanie z wygodnej porównywarki ofert. Jest ona dostępna pod adresem finanse.rankomat.pl. Korzystanie z tego kalkulatora jest bardzo proste i nie sprawi Ci większych problemów, nawet jeśli do tej pory go nie używałeś.

Aby otrzymać najlepsze oferty kredytów gotówkowych, wystarczy wpisać niezbędne dane dotyczące:

  • przeznaczenia środków,
  • kwoty kredytu,
  • liczby rat,
  • źródła i wysokości dochodów,
  • średnich wydatków.

Na ich podstawie porównywarka przygotuje dla Ciebie wygodne zestawienie najlepszych ofert dostępnych aktualnie na rynku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Porównując ze sobą oferty kredytu gotówkowego, musisz wiedzieć, na które parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jeśli je uwzględnisz, to uda Ci się dopasować produkt finansowy do Twoich potrzeb. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić przede wszystkim:

  • całkowitą kwotę kredytu – są to wszystkie środki, które bank Ci udostępni,
  • całkowity koszt kredytu – to suma zawierająca nie tylko otrzymany kapitał, ale także wszystkie dodatkowe opłaty,
  • wysokość marży – jest to wynagrodzenie dla banku za udzielenie kredytu,
  • oprocentowanie – może być ono stałe lub zmienne,
  • wysokość miesięcznej raty – musi być ona dopasowana do Twoich możliwości finansowych.

Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, która oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, możesz także skorzystać z pomocy niezależnego doradcy finansowego. Udzieli Ci wszystkich informacji oraz odpowie na Twoje pytania.

Nieplanowane wydatki – o czym jeszcze warto pomyśleć?

Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, możesz także wnioskować w swoim banku o limit na koncie. Jest to produkt finansowy umożliwiający korzystanie z pieniędzy do określonej kwoty i przez ustalony czas. Funkcjonuje on w ramach konta bankowego. Najczęściej wnioskowanie o limit jest bardzo proste, a wszystkie formalności ograniczone do niezbędnego minimum.

Możesz również złożyć wniosek o kartę kredytową. Da Ci ona dostęp do limitu na Twoim koncie. Kartą tą możesz płacić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w Internecie. Środki za zakupy są pobierane nie z konta osobistego, ale osobnego rachunku kredytowego.

Nieplanowane wydatki potrafią przysporzyć wielu problemów. Jeśli jednak wiesz, jak sobie z nimi skutecznie poradzić, nie będziesz musiał się nimi przejmować. W przypadku, gdy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, możesz wnioskować o kredyt gotówkowy. Jeśli dobrze przeanalizujesz dostępne oferty banków, z pewnością znajdziesz propozycję, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania, a miesięczna rata nie nadwyręży budżetu.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.