NIEBEZPIECZNY WYJAZD Z CENTRUM „LAWARO”

 

W związku z częstymi kolizjami oraz wypadkami drogowymi mającymi miejsce na ul. Oliwskiej przy wyjeździe z Centrum „LAWARO”, Radny Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus złożył wniosek do Zarządu Powiatu Kartuskiego o zmianę oznakowania na ul. Oliwskiej – Droga Wojewódzka nr 218, a mianowicie:

  • ustawienie na wyjeździe z Centrum „LAWARO” pionowego znaku nakazu – NAKAZ JAZDY W PRAWO – znak C2 – (nakaz spowoduje bezpieczny wyjazd z centrum pojazdom jadącym w kierunku Wejherowa, które będą zawracały na rondzie),
  • naniesienie poziomego znaku – PODWÓJNA LINIA CIĄGŁA – znak B25 na ul. Oliwskiej, od ul. Bocznej w kierunku ronda oraz w kierunku przeciwnym od ul. Krótkiej do ul. Bocznej – (na tym odcinku często dochodzi do przekroczenia dozwolonej prędkości przy jednoczesnym wyprzedzaniu innych pojazdów).

podwojna ciaglaPodwójna linia ciągła z zachowaniem wjazdów i wyjazdów.

 

Zmiana oznakowania w znacznym ma poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku Drogi Wojewódzkiej nr 218 – ul. Oliwska.

Zarząd Powiatu Kartuskiego wystosował w tej sprawie wniosek do Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Pana Grzegorza Stachowiaka. Czekamy na odpowiedź.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.