Nie będzie posterunku policji w Chwaszczynie

Radny Powiatowy Piotr Fikus otrzymał odpowiedź od Komendanta Wojewódzkiego Policji na złożony wniosek o utworzenie Posterunku Policji w Chwaszczynie. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Krzysztof Kozelan w przesłanym piśmie nie widzi potrzeby utworzenia takiego posterunku.

Uzasadnia to cytat: „Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku dokonała szczegółowej analizy stanu bezpieczeństwa w tym rejonie. Z analizy tej wynika, że w ostatnich latach odnotowano w tym rejonie spadek przestępstw oraz zdarzeń drogowych, natomiast ujawnialność wykroczeń oraz liczba odnotowanych interwencji utrzymuje się na podobnym poziomie”.

Dodatkowo w piśmie Komendant informuje, iż z ustaleń Komendanta Powiatowego Policji wynika, że budynek po dawnym przedszkolu przeznaczony został przez gminę do rozbiórki (obecnie prace rozbiórkowe są wstrzymane – przyp. red.). Jednocześnie Komendant Wojewódzki zapewnia Radnego Powiatowego, cytat: „że stan bezpieczeństwa i porządku na terenie Chwaszczyna jest na bieżąco monitorowany, a wszystkie uwagi społeczności lokalnej są brane pod uwagę i szczegółowo analizowane”.

Piotr Fikus poinformował naszą redakcję, iż Sołectwo Banino również widzi potrzebę utworzenia Posterunku Policji u siebie.

 

Michał Witt

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.